Zenith “Pilot” Type 20 Extra Special

  • 212 SHARES

Zenith, The Watch Gallery ortaklığında tasarlanmış mavi bir Pilot Extra Special ile geliyor.

2014 yılında piyasaya sürülmüş olan Type 20 Extra Special, Zenith’in havacılık geçmişine biat eder nitelikteydi. Tasarlanan saatin kadranında büyük harflerle yazılmış “PİLOT” kelimesi yer alıyordu. Ancak bu detayın belirtilmesinin sebebi Zenith’in havacılık geçmişi ile gösteriş yapmak niyetinde olmasından ziyade pilot kelimesini kadranına damgalayacak lisansa sahip tek isviçreli saat markası oluşuydu.

zenith-31

Bu özel model şimdi farklı bir tasarımı ile tekrar karşımızda. Daha önce dizayn edilmiş Extra Special’dan farklı olarak saat bu sefer paslanmaz çelikten yapılmış. Önceki tasarımın kadranında yer alan siyah arabik rakamların yerini gümüşümsü-beyaz rakamlar almış, kullanılan bu renk de The Watch Gallery’nin sembolü haline gelmiş mavi kadranın üzerinde şık bir kontrast yaratmış. Saniye göstergecinde de mavi renk kullanılmış ve ucuna eklenen küçük beyaz ok ile kibar bir detay elde edilmiş.

Extra Special, Arka kadranına Zenith’in tarihi uçak logosu ve üretim sayısı eklenerek tamamlanmış. Özel tasarımdan sadece 35 adet üretildiğini de ekleyelim.

zenith-4

Detaylar:

Kalibre: Elite 769 Calibre

Kasa Çapı: 45 mm

Güç Rezervi: 50 saat

Kayış: Mavi dikişli, kahverengi timsah derisi

Materyal: Paslanmaz Çelik

Fiyat: £4,950 (Yaklaşık US$7,500)