YARIŞIN RUHU

  • 34 SHARES

Özel alaşımların yanı sıra klasik otomobillerden esinlenen Mille Miglia Classic Chronograph hakkında bilinmesi gerekenler.

İsviçreli lüks saat üreticisi Chopard, Mille Miglia koleksiyonuna yeni bir tasarım ekledi: Mille Miglia Classic Chronograph modeli. 40.5 mm’lik saatin kasası, Chopard’un çevre dostu ve yüksek dirençli özel alaşımı Lucent SteelTM’den yapılıyor. Kadranlar, yarış arabalarından ilham alan dört farklı renkte ve beyaz dakika işareti ve tachymeter ölçeğiyle tasarlanıyor, böylece hız ve mesafe hesaplama işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor. Chopard, 1988 yılında İtalya’nın ünlü 1000 Miglia yarışının dünya sponsoru ve resmi kronometresi olduğundan beri, otomobil dünyası ile kolaylıkla ilişkilendirilen markalardan biri oluyor ve bugüne kadar Mille Miglia koleksiyonunda tam 35 saat üretiyor.

Peki her şey tam olarak nasıl başlar? Chopard’un eşbaşkanı Karl-Friedrich Scheufele, ailesiyle birlikte yarışma tutkusunu paylaşır ve 1989’dan beri 1000 Miglia yarışına katılır, 30.000 yarış milinin üzerinde yol alır. Chopard ve yarış arasındaki ortaklık, bir saat üreticisi ve bir motor sporları etkinliği arasındaki tarihteki en uzun süreli ortaklık.

Gelelim detaylarına: Yeni Mille Miglia Classic Chronograph modeli, daha küçük boyutlu ve 1000 Miglia yarışında yarışan tarihi arabaların estetiğiyle daha uyumlu bir tasarıma sahiptir. Özel alaşımı ve klasik arabalardan esinlenen detaylarıyla dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan pim tokası ve fren pedalını anımsatan düğmeleriyle rahat bir kullanım sunuyor. Chopard’un yeni tasarımı, gerçek bir “kullanışlı ama özel” bir saat örneği. Retro görünümüyle, 1000 Miglia yarışının bol enerjili dayanışma ve dinamizmini tam olarak olması gerektiği gibi yansıtıyor.