YENİ NORMLAR

  • 208 SHARES

Kahve kapsülü sorunsalına Big Bang çözümü, kasa ve kayışı geri dönüştürülmüş Nespresso alüminyum kapsüllerinden ve kahve telvesinden üretmekte buluyor.

Hublot “Art of Fusion” olarak adlandırdığı serisinde yeni malzemelerle bir takım başarılı deneyler yapmaya devam ediyor. Nespresso ile gerçekleştirdiği iş birliği ürünü, sınırlı sayıda üretilen yeni Big Bang’inin kasası ve kayışı geri dönüştürülmüş Nespresso alüminyum kapsüllerinden ve kahve telvesinden yapılıyor. Tek kullanımlık kapsüllerinin çevreye olan etkisini sınırlamanın yolları üzerinde çalışan kahve markasının bu konudaki ilk hamlesi, aslında 2016 yılında başlattığı ve kapsülün nasıl yeniden kullanılabileceğini göstererek geri dönüşümü teşvik etmeyi amaçlayan “Second Life Projesi”. Ve bu önemli adımdan ortaya çıkan en son kullanılabilir ürün Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin.

42 mm çapındaki kasa için %28 oranında geri dönüştürülmüş alüminyum kullanıyor ve ardından yeşil rengi elde etmek için anodize ediliyor. Mekanizmayı barındıran kasa arkası ve konteyner, eko-titanyumdan yapılmış. Su direnci 100m olarak derecelendirilmiş. Saat, eko-materyalden yapılmış iki kayışla birlikte geliyor. İlki, %4,1 oranında geri dönüştürülmüş kahve telvesi ve %8,2 oranında geri dönüştürülmüş beyaz kauçuktan yapılmış. İkincisi, Nespresso’nun ortağı olan ve %5 geri dönüştürülmüş kahve telvesi ve %95 geri dönüştürülmüş polyesterden oluşan bir kumaş olan SingTex ile yapılmış.

Hublot Big Bang Unico Nespresso Origin, 200 parçalık sınırlı sayıda piyasaya sürüldü. Fiyat 25.200 EUR olarak belirlendi.