Zamana Güneşle Senkronİze Olan Seiko

  • 196 SHARES

Yeni Seiko Sync Solar World Time Chronograph bir pilot saatinin ihtiyaç duyabileceği tüm hassasiyet ve güvenilirliği bir arada sunuyor.

Güvenilirlik ve hassasiyeti ile beğeni toplayan marka Seiko üç yeni Prosex Radio Sync Solar World Time Chronograph tasarımı ile karşımızda. Saat meraklılarının ilgi duydukları markalar arasında hatrı sayılır bir yere sahip olan , yeni modellerinde 100.000 yılda bir saniye sapma payına sahip. Bu özelliğini bir de güneş enerjili kalibre ile destekleyen Prosex Radio Sync Solar World Time Chronograph bir saatten bekleyeceğiniz hassasiyet ve güvenilirliği bir arada sunuyor.

Yeni model daha önce geliştirilmiş kalibrelere göre daha güçlü bir radyo dalgaları algılama performansı sergiliyor bu özelliği ile de ne tarz bir coğrafik konumda bulunulursa bulunulsun etkileyici bir kapsamda çalışıyor. Avrupa’dan Çin’e, Amerika’dan Japonya’ya kolayca senkronlanabiliyor. Uygun koşullar altında otomatik olarak senkronlanan dünya saati (günde üç farklı zaman dilimine kadar) atomik sinyallar yollayarak Japonya, Amerika, Çin ve Almanya’dan yayın alabiliyor. Ve tabi ki de bu fonksiyon tek tuş ile elde de ayarlanabiliyor.

seiko2

Prospex 8B92 mekanizmasıyla dünya saati ve kronografın yanında 25 farklı zaman dilimini gösterme ve döner bezeli ile kolay hesaplamalar ve mesafe dönüştürme özellikleri de sunuyor.

Üç farklı versiyonu bulunan saat; bilezikli paslanmaz çelik kasa, siyah kaplama bilezikli paslanmaz çelik kasa ve deri kayışlı paslanmaz çelik kasa olarak satılıyor.

Tasarımı ile spor bir stil vadeden pilot saati ister suda ister karada etkileyici bir enstrüman olmaya aday.

seiko3

Detaylar:

Model: Radio Sync Solar World Time Chronograph

Mekanizma: 8B92

Materyal: Paslanmaz çelik

Kasa çapı: 47.8 mm

Su geçirmezlik: 100 metre

Kayış: Paslanmaz çelik bilezik ve ya deri kayış