Yüksek SaatçİLİk Enstrümanı Tasarlamak

  • 197 SHARES

SIHH 2017 heyecanı tam da fuar öncesinde Cristophe Claret ile daha da yükseliyor.

Manüfaktürün haftaya saat severler ile buluşturacağı modeli Maestro süper kubbeli tasarımı ile mimari açıdan oldukça göz doldurucu bir kadran tasarımına sahip. Yeni modellerde ise iki farklı renk ön plana çıkıyor, kırmızı ve mavi detayları… Kırmızı detayları pembe altın kasası ile tamamlayan ve mavi detayları titanyum kasası ile vurgulayan model, 3D efektli kadranı ile oldukça gösterişli. Koni, formlu alışılmadık büyük tarih göstergesi ve üzerindeki değerli taşlar ise fonksiyonellik sağlamak amacıyla kullanılıyor.

Christophe-Claret-Maestro-Gold-Profile

Christophe-Claret-Maestro-Gold-Movement

Manüfaktürün “Traditional” koleksiyonuna yine müziğe dair bir isimle dahil olan Maestro (Allegroi Soprano ve Maestoso modelleri gibi) detaylarında gösterişe dayalı bir harmoni yakalıyor.
Haute Horlogerie standartlarını tamamen elde yapılmış olmak kriteri üzerinden değerlendiren manüfaktürün dikkat ettiği bir diğer detay da saatin finisajı. Charles X olarak adlandırılan stildeki köprüleri ile değişik iç açıların kesişimi üzerinden düzenlenen tasarım da saatin başka bir odak noktasını oluşturuyor.

Christophe-Claret-Maestro-Titanium-Front-Back

Farklı katmanlardan oluşan kadran detaylarının asimetrik yerleşimi ile farklılaşan model 88 adetle limitli olarak geliştiriliyor (iki farklı referansı da dahil olarak) ve tanıtımı SIHH 2017’de yapılıyor.