Rolex’İn 60. Yıl ParTİSİ

  • 2291 SHARES

Rolex Day-Date 40 zaten saat meraklıları için cazip bir seçenek sunarken yeşil kadran ile birleşerek bir arzu nesnesine dönüşüyor.

Rolex ailesinin en saygıdeğer üyelerinden Rolex Day-Date 40, 2016 senesinde 60 yaşını dolduruyor. Yeni yaşı kutlamak adına da geçen sene yenilemiş olduğu Rolex Day-Date 40 modellerini güncelliyor. Yeni 3255 mekanizma ile desteklenen saat 40 mm’lik kasa çapına ulaşarak da farklı bir tasarıma imza atıyor. Tüm değişiklikler arasında en hafızalara kazınacak değişiklik ise ekstra çekici yeşil kadranı oluyor.

Rolex-Day-Date-40-60-Anniversary-aBlogtoWatch-2-768x540

Zaman zaman farklı kadran renkleri ile saat meraklılarını şaşırtmayı seven marka daha önce zeytin yeşili bir kadran ile karşımıza çıktığında takvimler 2013 senesini gösteriyordu. Akıcı bezel tasarımı ve old-school kadranı ile nefes kesici bir ahenkte görünen model neredeyse rüyalara girecek bir arzu nesnesi formundaydı.

Rolex-Day-Date-40-60-Anniversary-aBlogtoWatch-3

Everose altın ve beyaz altın seçenekleri bulunan yeni modelin president bileziği de saati çekici kılan bir diğer detay. Günümüz saatleri arasında çokça moda olan som altın detayların öncülerinden olan marka kendi duruşuna uyan bu tasarımla da gelenekleri sürdürmeye devam ediyor. Pembe altın ya da beyaz altın seçeneklerine göre de kadranda yer alan indeks ve ibre detayları paralellik gösteriyor.

Rolex-Day-Date-40-60-Anniversary-aBlogtoWatch-5

Mekanizması geçen sene itibariyle 3255 kalibreyle desteklenen model Rolex Superlative Chronometer sertifika standardları ile de kesinliğini pekiştiriyor. Klaibre 3255’in 70 saatlik bir güç rezervi ile çalıştığını da eklemeden geçmeyelim.