Manüfaktürden Çıkan En GÖSTERİŞLİ Parça

  • 24 SHARES

Girard-Perregaux 1966 WW.TC, manüfaktürün dünya komplikasyonuna sahip en stil sahibi modellerinden biri. Sade kadran detaylarının daha görünür kıldığı kasası ile saat, yalın ve şık.

Girard Perregaux’nun 1966 koleksiyonu şimdi de dünya saati komplikasyonlu bir modele ev sahipliği yapıyor. Yenilik arayışına dair detaylara 1791 senesinden beri her bir modelinde yer veren Girard Perregaux, şimdi de ikonik modeli WW.TC’nin güncel bir formu ile saat severleri karşılıyor. Küreselleşen dünyanın yüksek saatçilik dünyasına kattığı en büyük özelliklerden biri olan dünya saati komplikasyonu ile zenginleştirilen parça, 1966 senesinde geliştirilen modeline oranla daha stil sahibi.

gp_3

2016’da horolojik dünyadaki 225. yılını kutlayan marka, dönüm noktası olan modeller geliştirmeye devam ederek engin yetkinliğini tüm dünya ile paylaşmaya devam ediyor. Mekanizma geliştirmeden, finisaj operasyonlarına kadar yüksek saatçiliğin her alanında aktif ve başarılı olarak rol oynayan marka, bu modelinde de kronograf ve komplikasyonlarını bir araya getiriyor. Yeni 1966 WW.TC tasarımının yanında okunabilirliği ve kolay kullanımı ile de kullanıcı dostu bir tutum sergiliyor. Bezel içerisinde yer alan 24 saatlik döner disk hem gece/gündüz ayrımını yaparken hem de ikinci zaman dilimini sergiliyor. Ve tüm bu ayarlar saat üç ve dokuz konumlarında yer alan iki kron tepe kolu tarafından kolayca gerçekleştirilebiliyor. Öncelikli olarak bir referans şehir ayarlandıktan sonra diğer şehrin saat ayarlaması 24 saatlik disk ile otomatik olarak senkronize edilebiliyor.

55

Manüfaktür otomatik kalibre GP03300-0022/0027 ile birleştirilen model, 46 saatlik güç rezervi ile çalışıyor. Saatte kullanılan mekanizma zamanın ve referans şehrin her iki yönde ayarlanmasını ve diğer manevraları da gerçekleştirebilmesini sağlıyor.
Yeni model ek olarak ayırt edici zarif özelliklerle donatılmış; 40 mm’lik kasa ince opalin safir ile korunurken, kasa arkası da transparan yapılarak saatin Côtes de Genève ile süslenmiş mekanizması görünür kılınmış. Yeni model pembe altın ve paslanmaz çelik olarak iki farklı versiyonu ile tanıtılıyor.