ULYSSE NARDIN BLAST MOONSTRUCK

  • 357 SHARES

Yüksek saatçiliğin önemli isimlerinden Ludwig Oechslin 2009’da Moonstruck’ı tasarladığında, Dünya, Ay ve Güneş̧ etkileşiminin benzersiz, jeosantrik bir stilini sundu. Bu saatin yeni versiyonu ise astronomik saatçiliği daha da dinamik ve modern kılıyor.

1 — Ay Göstergesi
Ay fazı, her gün Dünya’nın neredeyse tam bir dönüşünü yapar ve bir Ay gününün mesafesi daha azdır. (Ay halkasının devri ile gösterilir). Yeni ay ve dolunay arasındaki 29.53 günlük süre boyunca Ay fazı diski büyüyerek ve küçülerek tutarlı bir performans sağlar. Ay’ın parlak tarafı her zaman Güneş’in konumu ile uyumludur.


2 — Dünya Saati Komplikasyonu
24 saat dilimlerini içeren halka sabittir: ona bitişik, Güneş temsilini taşıyan dönen 24 saatlik gösterge Güneş 12 konumundayken her bir bölgedeki zamanı gösterir.

3 — Kamer Ayı
Güneş, ayrıca Ay fazlarının günlerini gösteren halka için bir indeks görevi görür.

4 —Çift Zaman Dilimi Fonksiyonu
Yerel saat dilimini değiştirmek için bu butonlar, akrep ibresini bir saatlik sıçramalarla ileri ve geri hareket ettirir.


5 — Gelgit Katsayısı
Ay ve Güneş’in üzerinde hareket eden elipsler, gelgitler üzerindeki etkilerini (15 günde bir olan düşük gelgit ve ilkbahar) temsil eder. İki elips hizalandığında; Ay ve Güneş Dünya ile aynı hizada ve gelgitler maksimumdadır.


6 — Yeryüzü Haritası

Kuzey Kutbu merkezli harita, safir kristal kubbenin alt tarafında işlenmiş ve şeffaf kristalin yüzeyine sabitlenmiştir.


7 — Tarih Göstergesi

Bu küçük ibre, küre kubbeyi çevreleyen altın tarih halka üzerindeki sayıları gösterir.

8 — Bronzit Güneş

Ay gibi Güneş de 24 saatte bir dönüş yapar. Altın halkaya yerleştirilmiş kubbe formu alacalı ve yarı değerli bronzitten yapılmıştır.

9 — Teknolojik Kasa
45 mm çapındaki siyah seramik & DLC kaplama titanyum kasa, hafif, çizilmeye dayanıklı ve modern bir tasarım sağlar.