Baselworld 2015 Sonrası Tudor

  • 100 SHARES

Tudor, tarihinde ilk kez kendi geliştirip ürettiği mekanizmaya sahip saati piyasaya sürüyor: Karşınızda North Flag.

Birleşik Krallık’a geçen yıl yaptığı başarılı dönüşünün ardından tüm dünyada güçlü bir yükselişe geçen Tudor, yoluna 2015 yılında Baselworld’ün en büyük hikayelerinden bir saatle devam ediyor. “Rolex’in küçük kardeşi” yakıştırmasını üzerinden sonsuza kadar atmaya hak kazanan marka, ilk olarak Tudor North Flag’te kullanılan Tudor MT5621 manüfaktür kalibresini saatseverlerin beğenisine sunuyor.

MT5621, otomatik kurmalı kalibre, saat 3 yönünde tarih göstergesine ve 70 saatlik güç rezervine sahip. Silikon pandüllü kalibre, Tudor için bir ilke daha imza atarak, hassasiyet için verilen COSC sertifikasını taşıyor.

İleriye doğru atılan bu adıma eşlik etmek için North Flag, mekanizmayı gözler önüne seren safir cam arka kapağıyla karşımıza çıkıyor. Mekanizma, saat stiline kullanışlı bir dokunuş katan matlaştırılmış ve kumlanmış finisajlar içeriyor.

North Flag, başta 1952-1954 yılında British North Greenland Expedition (İngiliz Kuzey Grönland Araştırma) ekibine tedarik edilen Oyster Prince modelleri olmak üzere markanın zorlu şartlarda kullanılan saatlerine atıfta bulunuyor.