TEKNİK ALT METİN

  • 146 SHARES

Big Pilot’s Watch Constant-Force Tourbillon Edition “IWC Racing”, yüksek saatçilik ve motor sporlarının teknik ve tasarım alt başlıklarındaki referanslarını aynı potada eritiyor.

Yüksek saatçilik markaları için tükenmez bir referans noktası olan motor sporlarının bir saat formuna dönüşmüş en yeni modeli Big Pilot’s Watch Constant-Force Tourbillon Edition “IWC Racing”, iki sektörün teknik ekspertiz noktalarını tasarım kodlarına aktarıyor. Yalnızca 15 adet üretilen modelin odak noktası saat 9 yönü olarak belirleniyor. Bu istikamette bir sabit güç mekanizmasına entegre tourbillon’a sahip saat, manüfaktürün en komplike kalibrelerinden biri olan 94800 ile çalışıyor ve 96 saatlik bir güç rezervi sunuyor. 42 mm’lik kasada ise materyal seçimi motor sporlarından ilhamla siyah mat Ceratanium®’dan yapılıyor.

Saatin kadran analizi üzerinden fonksiyonlarını sıralamaya devam edecek olursak, saat 1 yönünde kuzey ve güney yarım küreler için daimi ay evresi göstergesi ve saat 4 ve 5 yönünü kaplayacak büyüklükte bir güç rezervi göstergesi bulunuyor. Kayış olaraksa Formula 1 yarış otomobilleri için kumaş tasarlayan Alcantara markasından astarlanmış sarı dikişli kauçuk bir kayış tercih ediliyor.