Tarİhten İlham Alan Longines Heritage Military

  • 7 SHARES

İsviçreli yüksek saatçilik Maison’u Longines, tarihinden ilham alan tasarımını askeri çizgiler ve ayırt edici detaylarla birleştiriyor.

Longines, Heritage koleksiyonunu geliştirmeye devam ediyor. Markanın tarihinden ilham alınan koleksiyona yeni eklenen model de diğer modeller gibi şahsına münhasır tasarım detayları ve bambaşka bir karakteristik taşıyor. Tarihi markanın kurulduğu dönemlere dayanan ancak 20. yüzyıla da modern bir şekilde evrilen Longines Heritage Military modeli, elegan çizgileri klasik horoloji kodlarıyla birlikte sunuyor.

longines-1918-model
Modelin 1918 senesinde üretilmiş versiyonu

longines-heritage_military_l2_811_4_53_0_b

Saatin kadranında yer alan iri arabik rakamlar Super-LumiNova özelliği ile zenginleştirilirken mat siyah kadran üzerinde konumlandırılarak elegan ‘Breguet’ tarzı bir kadran tasarımı yakalıyor.

longines-heritage-military-text

Eleganlığın yanında sadeliği de hedefleyen modelde siyah detayların dışına çıkılmıyor. Yüksek hassasiyet gösteren saatte kalibre olarak ise L615.3’ye yer veriliyor. 42 saatlik güç rezervi ile çalışan mekanizma, saat kadranında yer alan küçük saniye göstergesi ve saat altı yönünde konumlanan tarih göstergesini de yönetiyor. 44 mm’lik paslanmaz çelik kasaya sahip Longines Heritage Military’nin estetiği siyah timsah derisi kayış ile tamamlanıyor.