Carrera Heuer-02T Tourbillon

  • 744 SHARES

Tag Heuer Carrera Heuer-02T Tourbillon spor tasarımı ve başarılı komplikasyonlarıyla Baselworld 2016’ya hazır.

SIHH 2016’nın bitişinin ardından yüksek saatçilik dünyası Baselworld 2016’ya hazırlanmaya başladı. Ustalıklı tasarımlarıyla dikkat çeken maisonlar da kapsamlı fuar için hazırladıkları yeni modelleri yavaş yavaş tanıtmaya başladılar. Şimdi de karşımızda Tag Heuer var, Baselworld’e katılan en köklü markalardan birisi. Fuar için tanıttıkları ilk model ise Tag Heuer Carrera Heuer-02T Tourbillon. Hem kronograf hem de tourbillon komplikasyonlarını bir arada bulunduran model 15.950 Dolar’lık satış fiyatıyla da ayrıca dikkat çekiyor.

tag3

tag

İlk üretimine başlanışından beri “tourbillon” komplikasyonu, yüksek saatçilik manüfaktürleri tarafından zirve noktası olarak gösteriliyor. İncelikli uğraşlar sonucunda geliştirilen tourbillonlu modeller de bu işçiliğin hakkını vermek amacıyla en yüksek fiyata satılan modeller oluyor. İşte Tag Heuer’nın yeni modeli Carrera Heuer-02T Tourbillon, fiyat politikası ile tüm bu düşünceleri yıkan bir devrim niteliğinde. Çünkü Carrera Heuer-02T Tourbillon kendi manüfaktürü tourbillon mekanizmalı, kronograflı, 65 saatlik güç rezervli bir mekanizmayı 15.950 Dolar’a sunuyor hem de COSC sertifikasıyla.

tag4

El yapımı tourbillon kasasının orta kısmı titanyumdan üst kısmı ise karbon fiberden yapılma. Bu materyallerin kullanılma sebebi ise ağırlığı minimumda tutarak, kronograf ve güç rezervinin performansını artırmak. Saatte 28.800 titreşimindeki mekanizması tourbillon performansını da yüksek tutuyor. Bu başarılı mekanizma, saatin (Heuer 1’in kasasıyla aynı) 45 mm’lik titanyum spor kasasıyla buluşunca etkileyici bir sonuç ortaya çıkıyor.

tag5

Yeni model limitsiz olarak çıkarken, aynı modelin siyah detaylı “Black Phantom” versiyonu ise 250 adetle limitli olarak 21.300 Dolar’lık satış fiyatı ile çıkıyor.