SPORTİF BİR MÜCEVHER NASIL OLUR?

  • 140 SHARES

Bazı bilezikler kadın saatlerini birer mücevhere dönüştürebiliyor. Tudor ise Clair de Rose modeliyle buna biraz da sportiflik ekliyor.

Tudor bu yıl Baselworld’de Clair de Rose’u sergilediğinde, kaşlarımız kesinlikle havaya kalktı. Bu serinin daha önceki modelleri, çok açık betimlemek gerekirse kırsaldaki hediyelik eşya dükkanlarında kokulu mumlar ile üzerine harfler işlenmiş mendiller arasında bulabileceğiniz müşkülpesent, aşırı feminen bir tarza sahipti.

Bu yeni Clair de Rose ise tüm bunlardan çok uzak. Zarif bir model olmasının yanı sıra çelik ile pırlantaların kombinasyonu bu modeli gündüzle gece arasında geçiş yapılabilecek ideal saat haline getiriyor. Daha fazla esneklik için “pirinç tanesi” halkalar ile yaratılan, örgü efektine sahip çelik bilezik de bunu sağlayan unsurlardan biri. Bu saat bezelinin kenarları nedeniyle diğer bazı entegre tasarımlar kadar detaylı ve kişisel olmasa da, yine de saat ile kasa arasında hoş bir sinerji yaratılmış. Bir versiyonunda kasa çapı sadece 26 mm’ye indirilmiş olmakla birlikte, bu saatin ilave bonuslarından biri de her versiyonda otomatik bir mekanizma kullanılmış olması. İşte bunu kesinlikle bir hediyelik eşya dükkanında bulamazsınız!

Not: Bilezikleriyle dikkat çeken daha fazla kadın saati, QP’nin bu ay yayınlanacak yeni sayısında!