SNOOPY SPEEDMASTER’IN KADRANINDA

  • 135 SHARES

1970’deki Apollo 13 uzay görevi sonucu NASA’nın Omega’ya verdiği “Gümüş Snoopy Ödülü”nün 50. yılı şerefine marka, Snoopy’i bu yıldönümü için özel tasarladığı Speedmaster’da kadrana terfi ettiriyor.

1970 yılında James Lovell önderliğinde gerçekleştirilen yedinci insanlı uzay ve üçüncü insanlı Ay yolculuğunda mürettebat kadar söz sahibi olan Speedmaster’a, aynı senenin 5 Ekim’inde başarısından dolayı NASA tarafından “Gümüş Snoopy Ödülü” verilmişti. Ödülün 50. yaşını kutlamak için ise Omega, en iyi bildiği işi yapmayı seçti. Yıldönümü için yeni bir Speedmaster tasarlayan manüfaktür, kadranda saat 9 yönünde astronot kostümlü Snoopy figürüne de yer veriyor. Speedmaster “Silver Snoopy Award” 50th Anniversary modelinde figürü sadece kadranda değil kadran arkasında da özel bir illüstrasyonla göze çarpıyor ve kronograf saniye kolu kullanımdayken, harekete geçerek Ay motifine doğru hareket ediyor.

Kadran arkasındaki Dünya illüstrasyonu da figüratif bir estetik sunmaktan daha fazlasını vadediyor. Saniye kolu ile senkron hareket eden ve dakikada tam bir tur dönen gezegenin kendi ekseni etrafındaki günlük gezintisini sembolize ediyor. 42 mm’lik paslanmaz çelik kasaya sahip model, elle kurmalı Omega Co-Axial Chronometer Calibre 3861 ile çalışıyor. Doksanın üzerinde noktalı takimetre ölçeği ise kayış ve kadran içi ile uyumlu olması adına mavi seramikten tasarlanıyor. Mavi naylon kumaştan bir kayış ile tamamlanan saatin 50 saatlik bir güç rezervi bulunuyor. Speedmaster “Silver Snoopy Award” 50th Anniversary limitli üretim değil ve Ekim sonundan itibaren Omega butiklerinde satışta olacak.