SIHH 2017: Yenİden Tasarlanmış Da Vinci Koleksiyonu

  • 22 SHARES

IWC 1980’lerin klasik tarzdaki Da Vinci modellerini en yeni estetik unsurlar eşliğinde geri getiriyor.

SIHH 2017 öncesi IWC manüfaktürü yüzünü tamamen Da Vinci Koleksiyonuna çevirmiş olarak saat severleri karşılıyor. Geçtiğimiz haftalarda koleksiyona saygı duruşunda bulunur nitelikte Perpetual Calendar Chronograph Ref. IW392101 karşımıza çıkan maison şimdi de Rönesans etkilerini İsviçre yüksek saatçiliğine aktaran kadın modellerini tanıtıyor.
60’ların sonunda çıktıktan sonra 80’lerin en ilgi gören saatleri arasına giren Da Vinci 2017 senesinde tekrar canlanıyor. Yuvarlak kasaları, iri kulakları, Arabik rakamları ve mızrak formunu andıran ibreleri ile Da Vinci serisi eski versiyonlarından çok daha güçlü.
Koleksiyonun çıkış noktasında yer alan model, Da Vinci Automatic 36, 36 mm’lik kadranı, sade kadran ve kayış detayları ile oldukça saf çizgilere sahip modeller, otomatik kalibre 35111 ile çalışıyor.

iwc-da-vinci-automatic-36

Saatin mekanizması saat, dakika, saniye ve tarih göstergesi fonksiyonlarını sağlıyor. Paslanmaz çelik ya da kırmızı altın opsiyonları eşliğinde sunulan modellerin, bezeli pırlantalı seçeneklerinde ihtişamın bir nebze daha ön plana çıktığını ekleyelim.

iwc-da-vinci-automatic-moon-phase-36

Da Vinci Automatic Moon Phase 36 ise kadrana bir de ay fazı ekleyerek, seçenekleri genişletiyor. Bu bakımdan mekanizmasında farklılaşmaya giden modelde kalibre 35800 kullanılıyor. Yine aynı şekilde modelin paslanmaz çelik ve pembe altın opsiyonları bulunuyor.

iwc-da-vinci-automatic-36-back

Yeni koleksiyonda yer alan saatlerin kasa arkaları ise Da Vinci’nin “Circle of Life” motifi ile zenginleştiriliyor. Diğer Da Vinci modelleri için qpmagtr.com’u takip etmeye devam edin.