Richard Mille ve Rafael Nadal

  • 141 SHARES

Tam da Roland Garros (French Open) yaklaşmışken, Richard Mille Rafael Nadal’a ithaf edilen yeni modelini tanıttı.

Richard Mille’in daha önce Nadal’a özel tasarladığımı modelleri ve ünlü tenisçinin marka ile özdeşleşen özelliklerini, Richard Mille takipçileri yakından bilmektedir.

İlk otomatik kalibreli Richard Mille Nadal saatin üretiminin üzerinden tam altı sene geçmişken, artık şahsına münhasır özellikleri ile Nadal’ı sembolize eden model revizyona uğramış haliyle karşımıza çıkıyor. Hem de en canlı renklerle donanarak.

richard-mille-rafael-nadal

Quartz-TPT Kırmızı olarak anılan NTPT’den üretilme modelde kullanılan bu kompozit aslında daha önce Richard Mille ProArt fabrikasında kullanılan materyalin aynısı. CNC makineleri ile şekillendirilerek ise yeni modele aktarılmış. Katmanlar halinde ayrılışından sonra reçine ile işlem görmüş silikon quartz liflerle birleştiriliyor. Hayli zorlu bir işlemden geçen kompozit 120°C sıcaklık ve 6 bar basınç altında kalarak tam şeklini alıyor. Saatin kırmızı-beyaz katmanlardan oluşan yapısı da tam olarak böyle elde ediliyor.

richard-mille-3

richard-mille-2

Bunun yanında saatte yeni Richard Mille otomatik Nadal kalibre (RMAL1) kullanılıyor. RMAL1 55 saatlik güç rezervi ile çalışıyor.  Saatin iskelet kadranından da işçilikli mekanizmasını izleme imkanı yakalanıyor.