PEMBE TONAJLARINDA

  • 294 SHARES

2010 yılında Richard Mille ve Bubba Watson bir araya geldiğinde pembe sadece bir renkten ibaretti. Şimdilerde ise dengeler değişmiş̧ vaziyette. Pembe artık 50 edisyonla sınırlandırılan RM 38-02 Bubba Watson’ın baz rengi ve başta Bubba Watson olmak üzere herkes bu durumdan çok memnun.

Payne Stewart sadece golf oyunculuğu ile değil zarif ve retro dış görünümüyle de Bubba Watson’ın gözünde bir adım öneydi. Profesyonel olarak golf sahalarına adım attığında farklılık yaratmak için Stewart’ın stilinde tercih ettiği canlı renklerden etkilenen ancak seçimini pembeden yana kullanan Watson, o zamandan beri renk ile direkt olarak eşleştiriliyor. Zira Watson, pembeye takıntılı olduğunu da ifade etmekten asla çekinmiyor. Hem de bir Richard Mille modeline olabildiğince pembe tonunu ekleyebilecek kadar. Ancak markaya spesifik olarak rengi dahil etmek tahmin ettiğiniz gibi kolay olmuyor. 2010’da San Diego golf turnuvasında başlayan birlikteliğin ilk sorusu Watson tarafından geliyor: Saate pembe eklemek mümkün mü? Richard Mille’in hayır cevabının “evet”e dönmesi de 10 yılı bulduğu gibi ikilinin 4. iş birliğinde gerçekleşiyor.


1 — TPT kaplama titanyum karbon ana plaka Karbon ipliklerin ayrılmasıyla elde edilen ve çok sayıda paralel filament katmanından oluşan karbon TPT® ana plaka.

2 — Aşırı güç önleyici kurma kolu sistemi Bu güvenlik sistemi, kurma kolunun mekanizmaya verebileceği aşırı gücü önleyerek kalibreye zarar gelmesini engelliyor.

3 — Pembe ve beyaz bezel
Bezel pembe ve beyaz Quartz TPT®’nin sıkıştırılması ile elde edilen katmalardan oluşuyor.
4 — Asimetrik kasa
Saat 2-5 yönleri arasında kasanın formu

genişletilerek kasada asimetrik bir görünüm elde ediliyor.
5— Elle kurmalı tourbillon
İskelet kasadaki tourbillon 10.90 mm çapında. 6— İskeletleştirilmiş titanyum kalibre köprüler Titanyum köprüler, saat genelinde çok dikkat çekmemesi adına iskeletleştiriliyor ve PVD ile kaplanıyor.

7— Turu hızlandırılmış tambur
Saatin elle kurulumunu kolay bir hale getirmek için tambur turu hızlandırılmış. Bu kurma kolu kendi özel sistemi ile tamburu daha hızlı döndürüyor.
8— 50 metre su geçirmezlik
Profesyonel amacının yanında Bubba Watson edisyonu, yaz mevsimlerinde de kullanılabilmesi için 50 metre su geçirmezlik özelliğine sahip.