PANERAI VE TEKNİK KRİTERLERİ

  • 239 SHARES

Laboratorio di Idee’den çıkan en yeni fikrin görsel izdüşümü olan Panerai Luminor Marina Carbotech, yenilikçi olmayı sadece görsel kodlarla sınırlandırmayan bir model.

Luminor koleksiyonuna mensup yeni Marina Carbotech’i çözümlemek ve teknik klasmandaki detaylandırmayı yapabilmek içi tasarımında seçilen renklere odaklanmak doğru bir başlangıç. Zira saat modellerinde bu tip monokrom renk kullanımı çarpıcı bir renk ile kombinlendiğinde genellikle ortaya çıkan modeller markalar için inovatif seçimlerin bir sonucunu işaret ediyor. Tıpkı  Panerai’nin bu yeni modelinde uyguladığı gibi. Laboratorio di Idee’de üretilen siyah Carbotech materyali modelin kasasında kullanılırken, detaylarda kullanılan mavi rengi modelin sıkıcılıktan bir hayli uzaklaşmasını sağlıyor.

Materyal seçimi ile tasarımın kasası sadece 96 grama indirgenebilirken, bu tercih aynı zamanda saate darbelere karşı ciddi bir dirençlilik kazandırıyor. 44 mm’lik sandwich kasalı model, P9010 isimli otomatik kalibre ile çalışıp 3 günlük bir güç rezervi ve 300 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Kadrandaki mavi detaylar ile uyumlu mavi dikişli SportechTM kayış ise tasarımın sportif çizgisini tamamlıyor.