Radiomir 1940 ve Tourbillon

  • 146 SHARES

Panerai hem markasının tarihine saygı duruşuna geçerken hem de bir gemide duyulabilecek çan seslerine atıfta bulunuyor.

Panerai denizcilik geçmişiyle tanınan en köklü markalardan birisi, bu geçmişini her zaman ön plana çıkartan ve tarihinin bugüne yansıttığı değerlerden çokça beslenen maison yeni geliştirdiğinde modelinde hem markasının tarihine bir saygı duruşuna geçerken hem de bir gemide işitilebilecek seslere atıfta bulunuyor.

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-3

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-1

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-5

The Panerai Radiomir 1940 Minute Repeater Carillon Tourbillon GMT çok yönlü bir model olmanın yanı sıra metanetli kasasında iki minute repeater’ı ilk defa bir arada bulunduran saat olma özelliğinde (saat 8 yönünde konumlanan fonksiyon ayarlayıcı düğme eşliğinde). Üç çekiç eşliğinde saatin mükemmel rezonansından esinlenen komplikasyon gemide duyulabilecek türden sesleri barındırıyor. Saat sadece bunlarla kalmayıp aynı zamanda tourbillon ve yepyeni bir mekanizmaya da sahip. Paneristi ve koleksiyonerlerin çokça hoşuna gidecek saat, kişiselleştirme imkanı da sunuyor.

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-4

Saatin kırmızı altından yapılma ikonik Radiomir kasası ile birleştirilen siyah detaylarla zenginleştirilmiş iskelet kadranı ise Panerai’nin sadık kaldığı değerleri gösteren bir diğer detay. 49 mm’lik kasası içinde kullanılan titanyum alaşımlar ise mükemmel rezonansın temellerini oluşturuyor. 30 metreye kadar su geçirmezlik sağlayan saatin indeksleri ve ibreleri de gece görüşü özelliği ile desteklenerek su altı görüşünü de pekiştirmiş nitelikte.

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-9

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-10

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-11

Siyah iskelet mekanizması ise elle kurmalı bir P2005/MR kalibreden oluşuyor. Geliştirilmesi yaklaşık 4 sene süren mekanizma Laboratorio di Idlee in Neuchâtel Manufacture’da yapılmış ve 96 saatlik bir güç rezervine gereksinim duyuyor.

Panerai için önemli tasarımlardan biri olan bu saatin önemini gösteren bir diğer özellik ise gelecek günlerde Museo Marino Marini Floransa’da düzenlenecek olan “Dive Into Time” etkinliğinden hemen önce bu saatin tanıtılıyor oluşu.

Panerai-Radiomir-1940-Minute-Repeater-Carillon-aBlogtoWatch-7

Panerai  Radiomir 1940 Minute Repeater Carillon Tourbillon GMT sipariş üzerine üretilecek ve kişiselleştirme imkanı bulunan saatin “standard” versiyonunun fiyatı 400,000 Dolar’dan başlayacak.

Daha fazla detay için; Panerai.com