RADIOMIR 1940 3 DAYS’İN TONLARI

  • 142 SHARES

Radiomir 1940 3 Days’in denizin tüm tonlarını içinde barındıran yeni koleksiyonundaki 5 farklı modeli keşfe çıkarken, tasarımlara sadece Panerai butiklerinden ulaşabileceğinizi belirtip söze başlıyoruz.

İtalyan donanması ile özdeşleşmiş bir markadan da bu beklenirdi. Zira Panerai’nin Radiomir 1940 3 Days modeline ait yeni koleksiyonu, denizin yüzlerce tonuna kadranında aynı anda yer verebilme özelliğine sahip. Yeni bir metod ile işlenen bu renk paleti, denizin su üzerinde yarattığı yansımaların kromatik bir enstantenesini kadrana taşıyor. “Satiné soleil” adı verilen teknik, modellerin merkezinden uzaklaştıkça rengin daha koyu tonlarına yer vererek bir ombre efekti yaratmakta. Yeni Radiomir 1940 3 Days koleksiyonu, boyut, materyal ve fonksiyon olarak birbirinden ayrışan 5 modelden oluşmakta. 42 mm, 45 mm veya 47 mm’lik opsiyonları olan yastık kasanın materyal olarak ise AISI 316L çelik veya kırmızı altın seçenekleri bulunuyor. Kasaların arkasından ise mekanizmanın hareketi, özel bir metalleme işlemi ile yaratılan dalga formları taşıyan safir camından görülebilmekte.

Panerai manüfaktüründe üretilmiş farklı kalibrelere sahip 1940 3 Days modellerinden otomatik kurmalı olarak çalışan saatler temelde saat, dakika ve saniye fonksiyonlarına sahip olsalar da daha komplike mekanizmalı versiyonlar da koleksiyonda mevcut. Örneğin aşağıda görebileceğiniz soldan ikinci PAM00933 ve üçüncü PAM00934 sadece en temel fonksiyonlara sahip P.4000 otomatik kurmalı kalibre ile çalışmakta. Koleksiyonun adından mütevellit bu modellerin güç rezervleri üç günlük. Kadranında tarih göstergesi ve ikinci ülke 24 saatlik zaman dilimine yer veren modeller PAM00945 ve PAM00946 ise (ki yine altta sağ baştan ilk iki model olarak belirtebiliriz) P.4001 VE P.4002 kalibreleri ile çalışmakta. Niye farklı kalibrelere sahip olduklarını sorarsanız ise cevabımız güç rezervi göstergesinin birinin kadranında(PAM00946) diğerinin ise(PAM00945) kasa arkasında yer alıyor oluşu.

Ve koleksiyona dair açıklamalarımızı sonlandırmadan en başa dönmemiz gerekirse sol başta görmüş olduğunuz PAM00932 47 mm’lik kasası ve P.3000 kalibresi ile elle kurmalı saatlerden vazgeçmeyenler için biçilmiş kaftan. Modellerden çelik kasaya sahip olanlar 100 metreye kadar su geçirmezken, kırmızı altın olan versiyonlar ise 50 metreye kadar dalışa müsaitler. Koleksiyondaki kayışlardan bahsetmemiz gerekirse, bu noktada Panerai’nin sizi seçim için zorlamadığına emin olabilirsiniz zira kiraz ağacından özel kutularda satışa sunulan modellerin 42 mm’lik versiyonları için mavi kauçuk ve kumaş seçenekleri de bu kutuda modele eşlik ediyor.