OTOMOTİV VE HOROLOJİK FONKSİYONLARIN BİRLEŞİM KÜMESİ

  • 42 SHARES

L’Epée 1839 ve Ecole cantonale d’art de Lausanne’ın son işbirliğinden çıkan Time Fast D8, otomotiv ve yüksek saatçiliğe dair enteresan olan tüm fonksiyonları aynı potada eritme özelliğine sahip.

Georg Foster tasarımı Time Fast D8, araba formunda vücut bulmuş komplike bir masa saati. L’Epée 1839’un yarattığı kinetik heykel serisinin en yeni üyesi tasarım, 50’lere ait minyatür bir yarış arabasını andırsa da tek fonksiyonu dekoratif bir obje olmaktan ibaret değil. En iyi 5 sanat ve tasarım okulundan biri kabul edilen ECAL(Ecole cantonale d’art de Lausanne) ile işbirliğinin sebebi ise bu horolojik objet d’art’ın tasarımcısı Georg Foster’ın bu okuldan mezun olması. 1950’lerdeki tipik spor araba formundaki Time Fast D8’in adı deşifre edildiğinde ise ortaya L’Epée 1839’un mikro mühendislikteki başarısı çıkıyor. Araba motorundan ziyade mekanizmasında bulunan saatin güç rezervini belirten 8 rakamı, 192 saatlik bir güç rezervine tekabül ediyor.

Time Fast D8’de bir yarış göstergesi şeklinde tasarlanan saat ve dakika bölümleri, kolay bir okunurluk sağlarken, 38 cm’lik bir kokpitte 289 mekanik bileşenden oluşan bir saati barındırmakta. George Foster’ın ECAL’de bir master öğrencisiyken tasarladığı bu minyatür heykel, L’Epée 1839 işbirliği ile horolojik bir objet d’art’a dönüşüyor. Haliyle limitli bir koleksiyon olan tasarımın 5 farklı renginden de sadece 100 adet bulunmakta.