Milano’ya Özel

  • 140 SHARES

IWC’nin Split-Seconds Portugieser efsanesi Milano Boutique’e özel olarak geri dönüyor.

IWC Portugieser, Schaffhausen tabanlı manüfaktürün en ikonik modellerinden birisi. Gördüğü ilgiden ötürü farklı edisyonları ile de sürekli olarak karşımıza çıkan modelin, Richard Habring tasarımı, farklı komplikasyonları ve nadir kadran tasarımıyla ilgi çeken versiyonunun yeri ise bambaşka. 10 yıl öncesine ait bu model işte şimdi günümüze geri geliyor. “Boutique Milano” edisyonuyla.

IWC-Portugieser-Chronograph-Rattrapante-Edition-Boutique-Milano-Ref.-IW371215-1

Yeni model, orjinaline uygun kalıyor (tabi eski versiyonunun üretildiği zamanlarda Portugieser hala Portuguese olarak adlandırılıyordu), hatta nerdeyse birebir olarak aynı. Bu demek oluyor ki saatte aynı mekanizma kullanılmaya devam ediyor. Richard Habring tarafından geliştirilmiş, 7750 bir split kronograf (IWC Calibre 76240).Ve saat 10 yönünde konumlanan bir fonksiyon ayarlayıcı düğme ile kontrol ediliyor. Saatin mekanizması, Doppelchronograph, geliştirilmesi gerçekten zor olan bir modül olmakla birlikte yeni versiyonda mükemmel bir performans ile karşımıza çıkıyor. Elle kurmalı mekanizma 48 saatlik güç rezervi ile çalışıyor.

IWC-Portugieser-Chronograph-Rattrapante-Edition-Boutique-Milano-Ref.-IW371215-2

IWC Portugieser Chronograph Rattrapante Limited Edition “Boutique Milano”nun klasik 41 mm’lik kasası (12.5 mm kalınlığında) 18 karat kırmızı altından yapılıyor ve kadranda kullanılan mükemmel mavi tonu ile birleştiriliyor. Arka kadranında ise Milanolu Visconti ailesine referansta bulunan ve şehrin amblemi olarak kullanılan “Biscione” -yarısucul yılanına- yer veriliyor. Gösterişli saatin aynı zamanda 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de bulunuyor.

IWC-Portugieser-Chronograph-Rattrapante-Edition-Boutique-Milano-Ref.-IW371215-4

100 adetle limitli olan modelden birine sahip olmak isteyenlerin, gerçekten hızlı davranması gerekiyor.