LEGACY MACHINE’İN 10. YAŞI

  • 501 SHARES

MB&F’in kendi ölçütlerinde görece klasik kabul ettiği modeli Legacy Machine, 10. yaşını iki yeni limitli edisyonu ile kutluyor.

MB&F’in yuvarlak kadranlı ilk modeli Legacy Machine No.1, manüfaktürün diğer tasarımları ile kıyaslandığında form ve fonksiyonları sebebiyle nispeten klasik kabul edilen bir saatti. 10 yaşını dolduran LM1, bugün hala kimileri için yüksek saatçilikte cesur bir yaklaşım olarak kabul edilebiliyor. Günümüzde dört farklı Grand Prix d’Horlogerie de Genève ödülüne layık görülmüş tasarımın yıldönümü için tanıtılan LMX koleksiyonu, iki farklı yeni jenerasyon Legacy Machine’den oluşuyor. Koleksiyonun isminin sonundaki X, Roma rakamıyla 10’u sembolize ediyor.

Biri yalnızca 33, diğeri ise 18 adet üretilen limitli edisyon saatler, markanın kurucusu Maximilian Büsser’in deyimiyle “stereoid’li LM1’ler” olarak lanse edilmekte. 44’mm’lik kasa çapına sahip modelde kasa materyali olarak titanyum veya kırmızı altın seçilebiliyor. LMX koleksiyonu kadranlarında belirgin ölçüde LM1’in görsel düzeneğine ve fonksiyon opsiyonlarına sadık kalıyor.  Kadranın üç boyutlu hissiyatı, safir kubbeli camı ve yeni eklenen yarım küre şeklindeki güç rezervi göstergesi ile vurgulanıyor. Çift zaman göstergesine iki farklı alt kadranda yer veren modeller, 7 günlük güç rezervine sahip elle kurmalı ve yine üç boyutlu manüfaktür üretimi bir kalibre ile çalışıyor. Kasa rengine göre belirlenen timsah derisi kayışlar ise belki de saatlerin en klasik kabul edilebilecek detaylarından.