KLASİKLEŞEN Cartier Asaletİ ve Panter Fİgürü

  • 266 SHARES

Cartier’nin panteri güç ve asaleti sembolize etmeye devam ediyor.

SIHH 2017’nin sabırsızlıkla beklenen katılımcılarından biri olan Cartier, yenilikçi teknikler eşliğinde geliştirilen son modelini tanıttı. Yeni Cartier Ronde Louis Cartier XL, hem dolgun kasa formu hem de ilginç kadran tasarımı ile saat severler ile buluşuyor.
42 mm’lik kasa çapı ile 18 karat beyaz altın kasada sunulan saatin, bezelinde baget kesim pırlantalara yer veriliyor. Bu özelliği ile daha da zenginleşen Cartier Ronde Louis Cartier XL’in asıl ilgi gören kısmı ise eşsiz işçilikteki kadranı. Markanın favori figürü pantere yer verilen som altın kadran diski ilginç rengini ise farklı tekniklerden geçtikten sonra elde ediyor.

cartier-ronde-louis-cartier-xl-2

cartier-ronde-louis-cartier-xl-1

Tamamen el yapımı süreçlerden geçilerek yapılan kadran tasarımı farklı yükseklikteki ısılara maruz kalarak alışılmadık tonlarını elde ediyor. Yine aynı şekillerde elde edilen panter de markanın kuvvetini sembolize ederken zevkli bir tasarıma ulaşmış oluyor.
Saat, markanın manüfaktür kalibresi 430 ile güçlendiriliyor. Elle kurmalı mekanizma 21.600 vph gücünde ve tamamen kurulduğunda 43 saatlik bir güç rezervi sağlıyor.