5 Yenİ Reverso Modelİ

  • 446 SHARES

Efsanevi saat Reverso’nun 85. yılı, yeni tasarlanmış beş farklı Reverso modeli ile kutlanıyor.

Jaeger LeCoultre’un ikonik modeli Reverso 85. yaşını kutluyor. Jaeger LeCoultre’un eşsiz modelinin 85. yılı anısına 5 yeni tasarım geliştirildi. Esasen polo oyunucuları için geliştirilmiş modelin en önemli özelliği kristal camını korumak adına tasarlanmış döner kadranlı formu. Dizayn edilen yeni modellerde de bu döner kasalı tasarımın yeni formlarıyla karşılaşıyoruz.

En temel model Reverso Classic ile başlıyoruz. Reverso Classic 3 farklı kadran boyutu bulunuyor. Yeni model, kalibre 853 ile desteklenen Reverso Tribute takvim özelliği ve Reverso Duo iki farklı zaman dilimi gösterme seçeneğine de sahip.

5 yeni model arasında en sade saatin Reverso Classic olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Small (21 mm genişlik x 34 mm uzunluk), medium (24.4 mm genişlik x 40 mm uzunluk) ve large (27.4 mm genişlik x 45.6 mm uzunluk) olarak 3 farklı boyu bulunuyor. Saatin 3 farklı boyutu da tıpkı vintage Reverso’ların çoğunda olduğu gibi sadece saat ve dakika özelliklerine sahip ve sadece çelikten üretilme. Arka kasanı kişiselleştirmek mümkün olduğu gibi 85. yıl logolu arka kasaya sahip modelleri de mevcut.

jlc3

jlc8

Reverso Classic Large Duo, iki ayrı kadranı kullanılarak pratikleştirilmiş dizaynı ile karşımıza çıkıyor. İki kadranında farklı zaman dilimleri kullanılıyor. Otomatik 969 kalibreye sahip saat, bir yüzünde bulunduğunuz yerin 24 saatlik zaman dilimini sergilerken diğer yüzünde de yerel saati gösteriyor. Eski modellerde kullanılan elle sarmalı mekanizmanın yerini otomatik mekanizmanın almış olması ise bu model için yeni bir özellik. Pembe altın ve çelik olarak iki farklı materyalde üretilen saatin kasa çapı ise 28.3 mm x 47 mm ebatlarında.

JLC

Reverso Classic Duetto serinin kadın saati. Saatin iki farklı boyutu bulunuyor. Küçük (small) ebattaki model elle kurmalı mekanizmaya sahipken, orta (medium) ebattaki model ise otomatik kalibreye sahip. İki ebatın da pembe altın ve çelik seçenekleri bulunuyor. Ayrıca saatler kendi içlerinde taşlı ve taşsız modeller olarak ikiye ayrılıyor.

jlc2

jlc7

Reverso Tribute Duo, baton imleçleri ve dauphine akrep-yelkovanı ile dikkat çekiyor. 25.5 mm x 42.8 mm boyutlarındaki kadranının ön yüzünde saat, dakika ve küçük saniye göstergesi yer alırken arka kadranında ikinci bir zaman dilimi ve gece-gündüz göstergesi bulunuyor. Elle kurmalı 854A/2  kalibreyi kasasında barındıran saatin güç rezervi 45 saat.

jlc5

Reverso Tribute Calendar, yeni seride en çok komplikasyona sahip model olma özelliğini taşıyor. Bu modelde de ikili zaman dilimi bulunuyor. Ön kadranında zaman, gün, ay, tarih ve ay fazı yer alırken; arka kadranında ikinci bir saat dilimi ve gece-gündüz göstergesi yer alıyor. 29.9 mm x 49.4 mm ebatlarındaki saatin sadece pembe altın modeli bulunuyor.

jlc4

jlc6