Yenİ Mühendİsler

  • 170 SHARES

IWC’nin ikonik modeli Ingenieur şimdi yeni kasasında hem de değişen mekanizmasıyla

IWC’nin klasikleşmiş modeli Ingenieur yeni bir modeli ile yeniden saat severlerin beğenisine sunuldu. Her sene düzenlenen ve motor sporları tutkunlarına adana etkinliklerden biri olan Goodwood Members’ Meeting esnasında tanıtım yapan IWC bu etkinliğin resmi sponsorlarından da birisi. Bu sebeple geliştirilen yeni modellerde ise Members’ Meeting Goodwood’un 74. senesi olması nedeniyle 42 mm’lik kronograf kırmızı altın yeni IWC Ingenieur’den tam 74 adet üretildi. Ek olarak 30’lu yılların efsanevi Rudolf Caracciola’yı onurlandırmak adına ünlü yarışçının adında paslanmaz çelik bir model de geliştirildi, bu model de 750 adetle limitli tutuldu. Son olarak ise Caracciola tarafından sürülen Silver Arrows arabayı anmak adına ise titanyum bir model geliştirildi bu model de 750 adetle limitli tutuldu.

IWC-Ingenieur_2016-Limited-Editions

Tanıtımları Baselworld’le neredeyse aynı zamana denk gelen saatler temsil ettikleri koleksiyonun IWC için olan öneminden ötürü yoğun ilgi göreceğe benziyor. Bu ilgiyi destekler nitelikte olarak ise saatlerin görsel yönden güçlü olan tasarımları ve kesinlik sunan mekanizmalarını eklemek yanlış olmayacaktır.

IWC-Ingenieur_Rose-Gold-caseback

Normalde 45 mm olarak piyasaya sürülen Ingenieur modellerinden değişikliğe gidilerek 42 mm kasa çapıyla karşımıza çıkan güncel model, daha kibar bir forma sahip. Kasa çapında yapılan bu değişiklik tabi ki de saatin mekanizmasını da etkiliyor ve böylelikle yeni Ingenieur modeli maisonun kendi manüfaktürü kalibre 69370 ile destekleniyor. Yakın geçmişte tasarlanmış olan yeni mekanizma otomatik kronograf özelliğinde ve 46 saatlik bir güç rezervi ile destekleniyor.

IWC-Ingenieur_Calibre_69370

IWC-Ingenieur_steel-caseback

Daha klasik bir stil ile karşımıza çıkan saat, markanın klasiği haline dönüşmüş Ingenieur model duruşuna yeni bir soluk katıyor. Yuvarlak kadranı ve daha da gelenekselleşen fonksiyon ayarlayıcı düğmeleri, saat 6-9-12 yönlerinde yer alan alt kadranları ve 12-6 krono göstergeleri ile de bu duruşunu en aktif şekliyle sergiliyor.

Üç farklı materyalden geliştirilen modellerin hepsinde de aynı dana derisi dikişli kayış kullanılıyor.

IWC_Ingenieur_Goodwood