İkonİk Bİr Tasarımın Modernİze EdİLİŞİ

  • 13 SHARES

Eterna güncellenmiş formu ile saat severlerle tekrar buluşan 1948 For Him Réveil modelini tanıtıyor.

Eterna’nın klasik stilinden izler taşıyan model, yüksek saatçiliğin uzman yeterliliklerini de kasasında barındırıyor. Saatin kasasında kullanılan özel mekanizma (Movement 1475) sebebiyle sadece 70 adetle limitli olarak üretilen model, aynı zamanda alarm fonksiyonuna da yer veriyor. Mekanik bir saat için hayli özel olan bu komplikasyon ise Eterna’nın yüksek saatçilik dünyasında öncü olan tarihine de saygı duruşunda bulunuyor.
1856 yılından beri üretime devam eden maison’un yüksek saatçiliğe dair geliştirmekte olduğu özel tasarımlardan biri daha, markanın uzun serüvenine ekleniyor. Modern estetik ev teknolojilerin sonucu ortaya çıkan tasarım, aynı zamanda koleksiyonerler için de özel bir anlam taşıyor. Sadece güncel bir form sunmayan modelin görsel kodlarında ise vintage ögelere yer veriliyor. Heritage Collection’a dahil olan modelin kurmalı alarm da saate dair en özel detaylardan biri oluyor.

eterna reveil de qp

Saatte kullanılan mekanizma 1475 saat, dakika, saniye ve alarm fonksiyonlarına yer verirken 46 saatlik bir güç rezervine gereksinim duyuyor. Kadranda yer alan saat, dakika ve saniye ibrelerine ek olarak ucu kırmızı bir okla işaretlenmiş olan ibre ise alarmın kaça kurulacağını gösteriyor.
Paslanmaz çelik kasası ile de ayrıca metanet yakalayan model, 40 mm’lik kasa çapı ve 12,41 mm’lik kalınlığı ile de bilekte tok bir görünüm yakalıyor. Réveil’e vintage formunu kazandıran detaylar ise kadranda kullanılan yumurta kabuğu beyazı tonu ve üzerinde yer alan indeksler oluyor. Sade duruşu ile dikkat çeken model, eski versiyonlarına uygun olarak siyah deri kayış ile tamamlanıyor. Yeni modelin satış fiyatı ise 5,000 Amerikan Doları.