HAMILTON’IN HAVACILIK SPESİFİKASYONLARI

  • 226 SHARES

Yeni Khaki Pilot Pioneer Mechanical, Hamilton’ın 100 yıla dayanan havacılık geçmişini geleceğe taşıyan en güncel model. Hem de 1973-1976 yılları arasında Amerika’da pilotların kullanımı için tasarlanmış W10 modelinden referansları bünyesinde barındırarak.

Hamilton ve ABD Silahlı Kuvvetlerinin ilişkisi 1940’lara dayanıyor. 70’ler başı itibari ile ise İngiliz Ordusu markanın müşteri fihristinde yer edinmeye başlıyor. Hamilton’ınyeni tanıttığı modeli Khaki Pilot Pioneer Mechanical için ise bu dönemde popülerleşen W10 modelinin güncel referanslara sahip yeni formu denilebilir. Tabii ki 21. Yüzyılın mekanik ve fonksiyonel şartlarına adapte olarak. 

33×36 mm’lik kasa çapına sahip Khaki Pilot Pioneer Mechanical, havacılık geçmişine istinaden gökyüzünde kullanımda parlamayı önlemek için mat bir doku ile tasarlanmış. H-50 elle kurmalı mekanizmaya sahip saatin 80 saatlik bir güç rezervi bulunmakta. W10’ın 70’ler çizgisinin modernize edildiği modelde, siyah kadranı ve NATO kayışı ile döneme ait en popüler seçimlerin 2019’da da hala geçerli olduğunu örneklendirmekte.