H. MOSER & CIE. VE KRONOGRAF PERSPEKTİFİ

  • 199 SHARES

H. Moser & Cie’nin yeni tanıttığı Streamliner Flyback Chronograph Automatic modeli ile çağdaş tasarım ethosunu, yüksek saatçilikteki temel trendler ile senkronize ederek yansıtmayı başarıyor.

Streamliner Flyback Chronograph Automatic, ismindeki ilk ibareyi 1930-1950 yılları arasında mimaride etkili olan bir tasarım hareketinden alıyor. Markanın ilk kronograf fonksiyonlu saati olan modelin, yastık formlu kasası ve kasanın bilezikle entegre olmuş formu, bu tasarım perspektifini yansıtan verilebilecek ilk örnekler arasında. Paslanmaz çelik metal bir bilezik ve bu tip bir kasa formu genelde alışık olmadığımız bir birliktelik. Bu kombinasyon, H. Moser & Cie’nin yeni saatinin orijinal olarak nitelendirilmesinin ardında yatan temel sebeplerden biri olma özelliğini teşkil ediyor.

Saat, flyback kronograf fonksiyonunun dışında, kadranında takimetre skalasına, saniyenin 1/5’ini belirten akışkan saniye ibresine ve yarış saatlerini hatırlatan 12 yönünde 60 apliğini barındırmakta. 42.3 mm’lik kasaya sahip tasarım, Agenhor ile birlikte geliştirilen otomatik kurmalı HMC 902 kalibre ile çalışıyor. 54 saatlik güç rezervi bulunan modelin sadece 100 adet üretildiğini de ekleyelim.