GRAND SEIKO’DAN İNCELİK METODOLOJİSİ

  • 56 SHARES

Grand Seiko, “Elegance Collection”ın kapsama alanını Baselworld 2019 öncesinde genişletirken, seçimlerini elle kurmalı bir kalibre ve daha ince bir kasa tasarımından yana yapıyor.

Grand Seiko, “Elegance Collection”da incelmeye gitme kararını Baselworld 2019 öncesi tanıttığı yeni 4 modeli ile belli ediyor. 39 mm’lik çapı ve 11.6 mm kasa kalınlığı ile incelen tasarımı, elle kurmalı bir kalibre ile birleştiğinde modelin vintage hissiyati bir hayli güçlenmekte. Kadrandaki “Urushi” tekniği ile yapılan özel cila ile Japon estetik anlayışını odak noktasında tutan modeller, 9S63 kalibre ile çalışmakta.

Markanın en son elle kurmalı in-house kalibresini tanıtmasının üstünden 8 sene geçmesi, modelleri daha da ilginç kılarken, kalibrenin kadranda yarattığı yansımalar saat 9 yönünde bir saniye ve saat 3 yönünde bir güç rezervi göstergesi şeklinde. Kadranı mümkün olduğunca yalın tutarak Urushi tekniğinden rol çalmamaya çalışan koleksiyonda modellerin güç rezervi ise 72 saat. Tasarımlardan pembe altın ve paslanmaz çelik modeller limitli sayıda üretilirken, tasarımlara Temmuz itibari ile daimi bir sarı altın kasalı modelin ekleneceğini de belirtelim. Limitli koleksiyonun ne zaman satışta olacağına gelecek olursak, Mart itibari ile saatleri yakından inceleme şansı elde etmek mümkün olacak.