Breitling Jet Team American Tour’a Özel

  • 26 SHARES

Havacılık dünyasının yüksek saatçilikteki en güçlü temsilcilerinden Breitling, bu sefer de akrobasi jet filosuna atıfta bulunuyor.

Havacılık söz konusu olduğunda öne çıkan markalardan birisi olan Breitling, yüksek saatçilik dünyasının en dikkat çeken modellerini geliştirmeye devam ediyor. Hem de bu sefer sivil akrobasi jet filosundan ilham alarak. Dünyanın en büyük sivil akrobasi jet filosunun Amerika turu kapsamında gerçekleştirdiği gösterisinin ardından ise Breitling Jet Team’e özel geliştirilmiş, limitli model tanıtılıyor.

Breitling_Chronomat_44_Jet_team_front_1000

İki adet ve limitli olarak tanıtılan modeller, Breitling’in ABD butiklerinde saat severlerle buluşacak.
Tanıtılan modellerden biri, Chronomat 44 Breitling Jet Team American Tour Limited Edition 500. Siyah renkte paslanmaz çelikten üretilen 44 mm’lik kasası ile havacılık dünyasına saygı duruşunda bulunan modelin siyah detayları ve bu asil renkten doğan spor-sade duruşu dikkat çekiyor.

Breitling_Chronomat_44_Jet_Team_angle_1000

Breitling_Chronomat_44_JetTeam_back_1000

Ek olarak kadran (ibreler) ve bezel üzerinde kullanılan sarı renkleri de Breitling Jet Team’e referans veriyor. Kadranda yer alan Breitling Jet Team logosu da saatin filoyla bağlarını güçlendiren bir detay oluyor.
Mekanizma olarak ise Breitling in-house 01 kullanılıyor.Kronograf ve tarih fonksiyonlarını da barındıran mekanizma 70 saatlik güç rezervi sunuyor.

Breitling_Chronomat_GMT_JetTeam_front_1000

Tanıtılan diğer model ise, Chronomat GMT Breitling Jet Team American Tour Limited Edition 250. Bu model ise diğerine kıyasla daha da ender olma niteliğinde, 250 adetle limitli model, B04 kalibre (yine in-house) ile destekleniyor. Diğer kalibreden farkı ise mekanizmaya eklenmiş olan GMT (dual time zone) fonksiyonu oluyor. Yine aynı şekilde Breitling Jet Team American Tur logosu ile destekleniyor. Saaetlerin kasa arkalarında ise Breitling Jet Team American Tour logusu ile birlikte limitli edisyon sayılarına yer veriliyor.