BEKLENMEYEN GEOMETRİLER

  • 93 SHARES

Cabaret Tourbillon Handwerkskunst, A. Lange & Söhne’nin 2008 yılındaki stop seconds mekanizmalı tourbillon fonksiyonunu 2021’e taşıyor.

A. Lange & Söhne’nin ilk ve tek eşkenar dörtgen kasalı Cabaret koleksiyonunun yeni üyesi Cabaret Tourbillon Handwerkskunst, birden çok ilki fonksiyon ve tasarım kodlarında barındıran bir model. Öncelikle saat, 2008 yılında tanıtılan stop seconds mekanizmasına sahip tourbillon fonksiyonlu ilk model olan  Cabaret Tourbillon’un özel bir edisyonu olarak kabul edilebilir. Sadece 30 adet üretilen modelin fonksiyon anlamındaki komplikeliği dışında tasarımının çok yönlülüğünden de bahsetmek gerekiyor.

Manüfaktür ile özdeşleşmiş yuvarlak kadrana bir antitez oluşturan Cabaret koleksiyonun bir parçası olan Cabaret Tourbillon Handwerkskunst, platin bir kasaya, beyaz altın ve şeffaf emayeden tasarlanan ve merkezinde el yapımı eşkenar dörtgenlerden oluşan bir desen bulunan üç bölümlü bir kadrana sahip. Kadranda tarih göstergesi dışındaki tourbillon’un iki yanında konumlanan alt kadranlar yoluyla saniye ve UP/DOWN güç rezervi göstergesine de yer veriliyor. Kendinden kurmalı manüfaktür üretimi L042.1 kalibre ile çalışan modelin 120 saatlik bir güç rezervi bulunuyor. Klasik silüeti ile uyum sağlaması adına Cabaret Tourbillon Handwerkskunst siyah deri bir kayış ile tamamlanıyor.