Clifton Chronograph Complete Calendar

  • 169 SHARES

SIHH 2016 (Salon International de la Haute Horlogerie) öncesi Baume et Mercier, Clifton Chronograph Complete Calendar’ı tanıttı.

Baume et Mercier’nin SIHH 2016 ‘da prezante edeceği yeni modeli Clifton Chronograph Complete Calendar, adından da anlaşılacağı gibi iki önemli özelliği kronograf ve takvimi ile ön plana çıkıyor.

baumeetmercier2

Otomatik takvimi şubat ayı sonu ayarlandığında bir sene boyunca sorunsuz olarak işliyor, 30 ve 31 günlük ayların farkından doğan takvim karmaşalarından uzakta kalmanızı sağlıyor.

Cilalı ve saten finisajlı paslanmaz çelikten kasasının çapı 43 mm ve kalınlığı ise 12 mm. Clifton koleksiyonunun temel özelliklerini taşıyan kasası Baume et Mercier üretimi Golden Fifties modellerinden esinleniyor. Sağlam kasasının aynı zamanda 50 metreye kadar da su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

baumeetmercier3

Ay ve gün özellikleri saat 12 yönünde yer alan bir gösterge ile karşımıza çıkıyor. Ek olarak saat 9 yönünde gece/gündüz göstergesi ve saat 6 yönünde ay fazı yer alıyor.

Yeni modelde 28,800 vph atışlı Valjoux 7751 kalibre yer alıyor ve güç rezervi yaklaşık 48 saat. Arka kadranındaki saif can “Côtes de Genève” dekorasyonlu kalibresinin görülmesine imkan sağlıyor.

baumeetmercier4

Siyah timsah derisi kayışı, üçlü katlama sistemli toka ile tamamlanmış.

Baume et Mercier Clifton Chronograph Complete Calendar’ın (ref. M0A10278) fiyatı ise SIHH 2016’da açıklanacak.