AQUA TERRA’NIN GÜNCEL KADRANLARI

  • 78 SHARES

Omega, Seamaster Aqua Terra’nın 38 ve 41 mm’lik kasa çaplı modellerine saat 6 yönünde bir saniye alt kadranı ekleyerek tasarım özelinde bir ilki gerçekleştiriyor.

Seamaster Aqua Terra’nın 2021 yılı güncellemelerinden en belirgin olanı, kadranına saat 6 yönünde bir saniye alt kadranının eklenmiş olması. Modelle özdeşleşen sportif görünümü klasikleştiren bu yeni özellik, Aqua Terra koleksiyonunun en belirgin özelliği olan çok yönlülüğü tasarımın merkezinde vurgulayan bir detay olarak kabul edilebilir. Yeni koleksiyonda 38 mm’lik kasalara sahip 10, 41 mm’lik kasalı ise 9 adet farklı model bulunuyor.

Kadranda yeni renk ve desen kullanımlarına yer açan tasarımlarda, kayış materyal ve renk seçimleri kadrandaki palete uyacak doğrultuda yapılıyor. 38 mm’lik modellerden sekizinde kasa materyali olarak paslanmaz çelik veya çelik ve 18K Sedna™ altın kullanılıyor. Saatler Co-Axial Master Chronometer calibre 8802 ile çalışıyor. Bu kasa çapına sahip diğer iki modelin bezelleri pırlanta ile çevriliyor, kadranlar yeşim ve sedef gibi değerli taşlar ile kaplanıyor. İki model de 18K Sedna™ altın parçalara sahip olan Co-Axial Master Chronometer 8803 ile çalışıyor. 41 mm’lik modellerde de kasa materyal opsiyonları aynı. Kauçuk ise alternatif olarak kayış opsiyonlarına dahil ediliyor. Tasarımlar Co-Axial Master Chronometer 8916 ile çalışıyor. Kadranlarda ise iki renk kullanımı tercih edilerek, saniye alt kadranları ile kontrast yaratılıyor.