ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY MİRASI

  • 215 SHARES

IWC, Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Vakfı’nın 10. yıldönümünü Pilot’s Watch Perpetual Calendar Chronograph Edition “Le Petit Prince” modeli ile kutluyor.

Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Vakfı’nın 10. yaşını kutlamak için “Le Petite Prince” koleksiyonuna yeni bir model katmaktan daha iyi bir fikir olamazdı. Geçtiğimiz günlerde IWC’nin Paris’teki butiğinde “10 yıl, 10 gün” adlı sergide ön gösterimi yapılan bu koleksiyoner modeli, 8-17 Temmuz tarihlerinde ise Sotheby’s tarafından online bir açık artırmada satışa sunulacak, elde edilecek gelir ise tahmin edeceğiniz üzere vakfa bağışlanacak.

Pilot’s Watch Perpetual Calendar Chronograph Edition

“Le Petit Prince” tümüyle 18 karat rose altından kırmızıya çalan 5N altın bir kasaya sahip. Mekanizmasının 2100 tarihine kadar kurulmasına gerek olmayan daimi takvimli saatin aynı zamanda kronograf fonksiyonu da bulunmakta. IWC üretimi 89630 kalibre ile çalışan model, vakfın 10. yılının altının çizilmesi adına kadranda 10 rakamına lüminesans bej rengi bir indeks ile yer veriyor. 250 adet üretilen modelden, sadece 10 tanesinin açık artırmaya sunulacağı saate teklif vermek için 17 Temmuz’a kadar süreniz bulunuyor.

www.sothebys.com