1971’E DÖNÜŞ

  • 202 SHARES

Zenith’in 1971 yılında tanıttığı El Primero A3817’yi yeniden üretme fikriyle vintage kronograflara karşı özel ilgisi olanları hedef alıyor.

Chronomaster Revival El Primero A3817, modelin ilk tanıtıldığı 1971 yılındaki tasarımına tümüyle sadık kalmasıyla, bugün büyük bir trend haline dönüşen vintage hissiyatlı kronograf modellerinde çok hızlı bir şekilde zirveye çıkabilecek tüm özelliklere sahip. Kasa formu, materyali ve üç renkli kadranı ile her daim karakteristik olarak kabul edilen A3817, 2021 yılında bile güncel kabul edilecek bir vizyonun ürünü. Yeni saati özel kılan ise kuşkusuz, El Primero Revival koleksiyonundaki diğer tüm modellerde olduğu gibi bu yeniden üretilmiş vintage hissiyat belirgin bir şekilde yansıtılabiliyor oluşu. 

37 mm’lik tonneau formlu çelik kasaya sahip modelin bileziği de aynı materyalden üretiliyor. Otomatik El Primero kalibreyle çalışan saatin 50 saatlik bir güç rezervi bulunuyor. 1971 yılındaki modelden sadık kalınan renkli alt kadranlarda ise farklı zaman dilim ölçümlerini sağlayan kronograf fonksiyonlarına saat 3,6 ve 9 yönünde yer veriliyor.