ZOOLOJİ FAKTÖRÜ

  • 326 SHARES

Zoolojik karakterlerin kadranları süslemesi uzun zamandır yüksek saatçilikte kullanılan bir dekoratif zanaat yöntemi. Bu konuda fikir birliğinde olan markalardan üç model ile durumu görselleştirmek daha da kolaylaşmakta.

Bu sene yeni tanıtılan modelleri özel kılan ise, bir elin parmaklarını geçecek kadar markanın, bu figürlere yeni modellerinde yer vererek durumu trend mertebesine yükseltiyor oluşu. Cartier’nin 1917’den beri saat modellerinde kullandığı meşhur panter figürüne koleksiyon ayırması, Bovet’nin 1822 Decoratif Arts Collection’ındaki tüm kadranlarını zoolojiye rezerve etmesi ve Vacheron Constantin’in ahşap marketri tekniğini kullanarak “Les Cabinotiers” koleksiyonuna güçlü hayvan figürlerini dahil etmesi sanırım yeteri kadar örnek teşkil edilecektir.

Üstten sıralayacak olursak, tam adlarıyla, Cartier Rotonde de Cartier Marqueterie de Bois, Bovet 1822 Decoreative Arts Collection Amadéo Fleurier 43 ve Vacheron Constantin Les Cabinotiers Wild Panda, saati kontrol etmek için kadrana baktığınızda vahşi yaşamı ne kadar önemsediğinizi de ölçebileceğiniz modellerden.