KONSANTRE EDİLMİŞ ADRENALİN

  • 520 SHARES

Willy Breitling’in 60’lı yıllarda kronografa olan bakış açısı ve Deus Ex Machina’nın özgürlükçü tarafı, Top Time Deus Limited Edition ile modernize ediliyor.

Klasik ve modern çatışmasını jenerasyonlar arasındaki bakış açılarıyla açıklayabildiğimiz gibi bu zıtlığı saat modelleri üzerinden de okuyabiliriz. Öyle ki, 1960’lı yıllardaki genç neslin enerjisi ve limitsiz eğlence ruhunu temsil edecek komplikasyonlar arasında klasik kronograf modellerinin yer almıyor oluşu verebilecek örnekler arasında. Fakat Willy Breitling, yeni nesil ile doğrudan iletişime geçmek ve kronografın imajını yenilemek için Top Time modelini uygun görüyor. Böylece kronograflar klasik çizgisinden ödün vermeden 60’lı yıllardaki genç neslin ilgisini çekebilecek bir hale bürünüyor. Komplikasyonu zamanla modernleştiren Top Time ise günümüzün multidispliner maceralarına Deus Ex Machina iş birliği ile dahil oluyor. 1957’nin Superocean modelini modernize ettiği Superocean Heritage’57 Capsule koleksiyonu örneği ile Breitling’in geçmiş tasarımlarını farklı koleksiyonların izinde yad eden markalardan biri olduğunu hatırlatmalı.

Top Time Deus Limited Edition, Willy Breitling ve Deus Ex Machina’nin özgürlükçü felsefesine atıfta bulunuyor. Tek bir spora odaklanmaktansa eylem, amaç ve stil triosunun birlikteliğini referans alıyor. Yaklaşık 48 saatlik güç rezervine sahip, COSC sertifikalı mekanik otomatik kurmalı Breitling Calibre 23 ile Top Time Deus Limited Edition’ın 41 mm’lik kasası paslanmaz çelikten üretiliyor. Modelin arka yüzünde ise Deus’un sembollerinden biri olan retro görünümlü motosikleti ise markanın kreatif direktörü Carby Tuckwell tasarlıyor. Kırmızı şimşek formlu kronograf ibreli modelin üretimi ise 1500 adet ile sınırlandırılıyor. 30 metreye kadar suya dayanıklı modelin kayışındaki vintage ve sportif gönderme ise kahverengi deri seçimi ile sağlanıyor.