SIHH 2016 18-22 Ocak Tarİhlerİnde Gerçekleşİyor

  • 2 SHARES

Bu sene 26.sı düzenlenen yüksek saatçilik fuarı sektörün farklı aktörlerini bir araya getiriyor.

Yüksek saatçilik dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olan SIHH – Salon International de la Haute Horlogerie fuarı 18-22 Ocak 2016 tarihlerinde Cenevre’de gerçekleşiyor.

FHH – Fondation de la Haute Horlogerie tarafından ilk defa 1991 senesinde beş markayla düzenlenmeye başlanan fuarın bu sene 26.sı gerçekleşiyor. Fondation de la Haute Horlogerie Fuar Komitesi tarafından oluşturulan katılımcısı listesinde bu sene yer alan markalar, A. Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, Greubel Forsey, IWC Schaffhausen, Jaeger-LeCoultre, Mont Blanc, Panerai, Parmigiani Fleurier, Piaget, Ricard Mille, Roger Dubuis, Van Cleef & Arpels ve Vacheron Constantin.

5

2

7

Fuar bünyasinde 2015 yılı itibariyle düzenlenmeye başlanan Carré des Horlogers bölümünde ise HYT, H. Moser & Cie, Hautlence, Christophe Claret, Kari Voutilainen, Laurent Ferrier, MB&F, Urwerk ve De Bethune markaları yer alıyor. Yüksek Saatçiliğin yeni muhafızları olarak gösterilen bu markalar düzenleyecekleri atölyeler ve bağımsız etkinlikleri ile yüksek saatçiliğe dair savoir-faire’in artırılmasına yönelik çalışmalarda bulunuyor. 

5 gün boyunca devam edecek fuarda maisonlar ve atölyelerin yanında ayrıca kültürel bir sergi de yer alıyor. Avrupa ve Asya’da gerçekleştirdiği farklı tasarımsal çalışmalarıyla tanınan Claudio Colucci ve projesine destek olan altı farklı tasarımcı tarafından hazırlanan “24 Hours in the Life of a Cuckoo” sergisi, fuarın görülmeye değer organizasyonlarından biri. 

1

Yüksek saatçilik dünyasının farklı aktörlerini bir araya getirip zengin bir çeşitlilik yakalayan fuara bu sene QP Türkiye ekibi de katılıyor. Gelişmeleri web sitemiz üzerinden ve “@qpturkiye” instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.