Chopard L.U.C’nİn 20. Yaş Dönümü

  • 174 SHARES

Chopard’ın yeni modeli GMT One’ın pembe altın kasasındaki versiyonu Salon QP esnasında saat severlerle buluşuyor.

Chopard L.U.C manüfaktürünün 20. senesine özel olarak geliştirdiği modellerden daha önce de web sitemiz üzerinde bahsetmiştik. Geçtiğimiz haftalarda üç günlük sergi eşliğinde Phillips, Londra’da tanıtılan modeller arasında markanın seyahat severleri hedefleyen timezone fonksiyonlu modelleri yer alıyordu. Maison tarafından geliştirilen modellerin özel bir versiyonu da 03-05 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Salon QP – Yüksek Saatçilik etkinliğinde tanıtılıyor.

chopard-luc-gmt-one-rose-gold-main

Niş saatçiliği yaratıcılık ve tarihi değerler ile birleştiren markanın 20 yıllık varlığının arkasında ise kısa sürede büyük işler başarmış olanın haklı özgüveni yatıyor. Fleurier, İsviçre’de yer alan manüfaktür, ‘full-service’ olarak yüksek saatçiliğe dair tüm süreçleri 15 farklı birimde çalışan 120’den fazla çalışanı ile Chopard saat koleksiyonlarını üretiyor. 2007 yılında kurulan Manufacture Fleurier Ebauches’da ise geliştirilen modellere özel mekanizmaların tüm detaylarıyla ilgileniliyor. Tüm bu özel model ve mekanizmaların toplamı ise Chopard manüfaktürünün bütünü oluşturuyor.

l-u-c-gmt-one-sketch-2-crowns-and-setting

Chopard tasarım ve mekanik yeterliliği ile şekillenen saatlerin sonuncusu olan GMT One’ın pembe altın kasasındaki modeli ise Salon QP’nin 3 Kasım itibariyle başlayan etkinliklerinde tanıtılıyor. Fuarın gözde modellerinden olan Chopard GMT One, saat iki ve saat dört yönlerinde yer alan iki tepe koluna sahip. Saat iki yönünde yer alan tepe kolu tarih ve yerel saat ayarlaması için kullanılırken, saat dört yönünde yer alan tepe kolu ikinci zaman dilimini etkinleştiriyor. Paslanmaz çelik model siyah kadranı üzerinde yer alan turuncu indeks detaylarıyla dikkat çekici bir görünüme sahip. Pembe altın model ise yaldızlı kadranı ile büyüleyici bir etki yaratıyor. (Saatin aynı zamanda bir de platin materyalinden ayrı bir versiyonu olduğunu da ekleyelim)
Londra’da konuşlanan Saatchi Gallery’de gerçekleşen yüksek saatçilik fuarına dair daha fazla detay, yeni modeller ve özel etkinlikler için QP Türkiye’yi takip etmeye devam edin. QP Türkiye ekibinin de bulunduğu fuar alanını canlı takip etmek için ise @qpturkiye Instagram sayfamızı takip edin.