A. LANGE & SÖHNE VE KLASİK OTOMOBİLLERİN ORTAK PAYDASI

  • 111 SHARES

İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan Como Gölü, dramatik manzarası ve doğal güzelliği bir kenara, Avrupa’nın ideal arka bahçelerinden biri olarak yer almaya devam ediyor. Como’nun sunduğu eşsiz manzarayı, farklı bir disipline taşıyan etkinlik ise, 1929 yılından beri devam ediyor.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este, 90. yıldönümünde, yıllardan beri değişmeyen mekanında, Grand Hotel Villa d’Este’de 24-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor.

En kaba tabiriyle, otobiller arasındaki güzellik yarışması olarak niteleyebileceğimiz Concorso d’Eleganza Villa d’Este, klasik otomobil kültürünü yaşatmanın peşinde. 1920-1980 yılları arasında üretilen, 50 klasik otomobil, parkurda hünerlerini göstermek yerine, kendilerine ayrılan köşelerde yerlerini alarak, en iyiler arasından birinci olarak çıkmak için mücadele ediyorlar.

Tahmin edersiniz ki, klasik otomobiller ve yüksek saatçilik arasında benzerlik bulmak, oldukça kolay. Mühendisliğin sınırlarını zorlamak, tasarım alanında inovatif olmak ve bunu yaparken klasik değerlerden ödün vermemek, zanaatkarlığı göz ardı etmemek, bu iki farklı disiplinin ortak noktalarından sadece birkaçı. Bu listeyi çoğaltarak klasik otomobiller ve saat manüfaktürü arasında bağ kuran A. Lange & Söhne, Concorso d’Eleganza Villa d’Este’nin sekizinci kez ana sponsorlarından biri olarak yer alıyor. “Best of Show” kapsamında birincilik ödülünü kazanan otomobil, sekiz yıldır olduğu gibi bu sene de A. Lange & Söhne’nin Lange 1 Time Zone “Como Edition” ile ödüllendiriliyor olacak. Lange 1 Time Zone’un tüm teknik özelliklerine ek olarak, kasa arkasına özel olarak işlenen Concorso d’Eleganza Villa d’Este kabartması, bu saati daha özel kılıyor.