LANGE 1’İN 25. YILDÖNÜMÜNDEN DÖRTLÜK ADIM

  • 20 SHARES

24 Ekim 1994 tarihinde tanıtılan Lange 1’in 25. yıldönümünde A. Lange & Söhne, aradan geçen süreye rağmen eskimeyen tasarımı, 25th Anniversary serisiyle yaşatmanın peşinde. Serinin en yeni üyesini keşfetmek üzeresiniz.

24 Ekim 1994, A. Lange & Söhne için hatırı sayılır bir tarih olarak takvimlerde işaretli. Manüfaktür, Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla birlikte yeniden üretime başladığında, bahsi geçen tarihte A. Lange & Söhne’nin yüksek saatçilikteki yeni vizyonunu ortaya koyacak 4 saat modeli tanıtılıyor. Bu modellerden biri, ki bugün hala maison’un kült tasarımları arasında yer alıyor, Lange 1 oluyor. Lange 1’ın piyasaya sürülmesinin üzerinden 25 yıl geçtikten sonra maison, bu yıldönümünü Lange 1’a has bir seri yaratarak kutlamaya karar veriyor. Ocak ayında satışa sunulan, 250 adetle sınırlı Lange 1 “25th Anniversary” modelini, Grand Lange 1 Moonphase “25th Anniversary” ve Little Lange 1 “25th Anniversary” modelleri takip ediyor. “25th Anniversary” imzasını taşıyacak toplam 10 farklı modelin çıkacağını bilgisini aklımızın bir köşesinde tutarak, serinin dördüncü saatine odaklanıyoruz: Lange 1 Tourbillon Perpetual Calender “25th Anniversary”.

Nisan ayı itibarıyla satışa sunulan model, “25th Anniversary” imzasını taşıyan ilk modele kıyasla, sadece 25 adetle sınırlı tutuluyor. 41.9 milimetrelik beyaz altın kasa, gümüş kadrana yerleştirilen mavi renkli göstergeler, asimetrik saat tasarımına, çift gözlü büyük tarih göstergesine eşlik ediyor. Lange 1 Tourbillon Perpetual Calender “25th Anniversary”, tarih göstergesi yüz yıldan fazla sürede ayarlama gereksinimi duymayan bir model. Kadranın çevresine yerleştirilen aylar, saat 9 yönünde konuşlanan gün göstergesi, ay fazı ve artık yıl göstergesi, tek bir tasarımda bir araya geliyor.

Maison’un “25th Anniversary” kapsamında tanıttığı dördüncü model, 2019 içerisinde lanse edilecek diğer modellere karşı duyulan merak unsurunu giderek artırırken, Lange 1 üzerinden yapılan bu strateji, aslında modelin ne denli geniş bir spektruma hizmet edebilecek güçte olduğunu ortaya koyuyor.