Yenİ Sayı: QP Türkiye 6. Sayısıyla Seçkİn Kİtabevlerİ ve Bayİlerde

  • 185 SHARES

QP Türkiye ile yüksek saatçilik dünyasında derin bir keşfe çıkmaya hazır olun hem de bu defa özel koleksiyoner ekleriyle birlikte.

2 ay süren uzun bir çalışmanın ardından QP Türkiye’nin yeni sayısı yine saat severlerin karşısında. Bu sayıda da “Saat tutkunlarına adanmıştır” mottosundan yola çıkarak sizi yüksek saatçilik dünyasında derin keşiflere çıkarmaya devam ediyoruz. Hem de bu sefer daha zengin bir formatta. QP Türkiye bu sayıda hem Christie’s Koleksiyoner El Kitabı hem Audemars Piguet Koleksiyoner Eki hem de SIHH 2016 Fuar Analizi ile geliyor.

 

Screen Shot 2016-04-05 at 14.52.50

 

 

Christie’s Koleksiyoner El Kitabı, Christie’s Saat Departmanından, markanın tarihçesine kadar ince pek çok müzayedeleri detaylı olarak inceliyor. Müzayede kültürüne dair detaylar ve saatlere dair pek çok incelikli detayları koleksiyonerler ve potansiyel koleksiyonerlerle paylaşan ek kaçırılmaması gereken bir el kitabı.

Screen Shot 2016-04-05 at 14.54.37

 

 

 

Audemars Piguet Koleksiyoner Eki’nde sanat, zanaat, mimari gibi disiplinlerde de koruyup denetlenmesi, uyulması gereken sınırları yüksek saatçiliğe aktaran Audemars Piguet’nin ileri görüşlü tasarımlarını ve marka geçmişini inceliyoruz. Sadece geleneksel kalıplarla kalmayıp modernist çizgileri de sahnede tek kişi olarak performans sergileyen markadan öğreniyoruz.

 

Screen Shot 2016-04-05 at 14.52.26

 

 

SIHH 2016 Fuar Analizi ise dergimizin içinde yer alan en keyifli bölümlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sene gerçekleşen fuara da tüm detayları ve markaların koleksiyonların yer alan en özel parçaları profesyonel ve sanatsal bir bakış açısıyla sizlere sunuyoruz. Yüksek saatçilik dünyasının en önemli enstrümanı olan saatlerin içine dalıp mekanizmalarının en incelikli çalışma stillerinden, sektörün diğer karakterlerine kadar her türlü araştırma ve geliştirme çalışmalarını derliyoruz.

 

 

 

Screen Shot 2016-04-05 at 14.53.25

 

Bu sayıda kapağımızda ise Ulysse Nardin‘in ikonik karbon modeli Freak Labyer alıyor. Hem de fotoğrafçı Mustafa Nurdoğdu’nun çekimi ve Müjde Metin’in realizasyonu eşliğinde. Saatte materyalin en önemli bileşenlerden biri olduğuna inanarak farklı materyaller ve doğal mineraller eşliğinde gerçekleştirilen çekim Freak Lab’i en hoş formlarıyla sunarken; Genel Yayın Yönetmenimiz Beran Toksöz’ün anlatımı ile Ulysse Nardin dünyasında astronomik bir inceleme okumaya hazırlıklı olun.

Yüksek saatçilik kurallarını yeniden yazan Rolex‘in tarihçesine derin bir bakış atarken, sarı altın saatlerin taşıdığı zamansal sorumluluğu Trend bölümümüze konu ediyoruz.

Monaco’da yer alan kültürel portresi ile Francis Bacon‘un metodunu Sanat bölümümüzde incelerken; Gayri safi milli mutluluk ülkesi Bhutan‘a doğru gizemli bir keşfe çıkıyoruz.

Dolu dolu konuları ve incelemeleri eşliğinde 6. sayımızı keyifle okumanızı dileriz.