17. SAYI ÇIKTI

  • 42 SHARES

QP Türkiye’nin iki kapak alternatifli yeni sayısı, seyahat eki ve 2018 Ay fazı takvimi ile birlikte bayilerde ve seçkin kitabevlerinde satışa çıktı. SIHH’de tanıtılan saatlerin incelemelerinin de yer aldığı 17. sayıya 15 Mart’a kadar ulaşabilirsiniz!

Sizce geleceğe dayanıklı neler var hayatınızda? Giydiğiniz kıyafetler mi, kullandığınız otomobil mi, aldığınız bir sanat eseri mi ya da taktığınız saat mi? İster istemez parçası olduğumuz hızlı tüketim kültürüne adapte olmak zorunda kalıyoruz; peki hangi nesneyi gelecekten koruyabiliyoruz? Bu noktada cevabımız yalnızca kişisel tercihimizle şekillenmiyor; karşımızda duran objenin tasarım felsefesi de kararımızı etkiliyor. İşte bu sayıda biz de o tasarımları irdelemeye çalıştık. Yarın değerli kalabileceğine inandığımız fikirleri irdeledik. Cartier’nin 20. yüzyılın başında ilk kol saatini çıkarırken içinde bulunduğu kreatif atmosferden şu an bizim soluduğumuz 21. yüzyılın iklimine kadar uzanarak uzun soluklu düşünmeye çalıştık. Online alışverişteki lüks kavramının konumunu, elektrikli otomobillerin geleceğini, insanlığa kademe atlattıracak teknolojik girişimleri bu yüzden yazdık. Sanat tarafından ise aynı mantıkta kinetik kanununun sanatçıları tarih boyunca nasıl etkilediğini ele aldık. Dergiyi okuduktan sonra çocuğunuza vermek isteyeceğiniz eşyalarınızı belirleyeceğinizi umarak, biz şimdiden bir sonraki sayının telaşı içerisinde iki ay sonraki geleceğe hazırlanmaya çalışıyoruz. Zira bir sonraki sayıda yayımlayacağımız SIHH gazetesi için ekipçe Cenevre’deyiz. Siz de şimdilik girizgahı L’Astronomo, Polaris Memovox, Royal Oak RD#2 ve Parmigiani Fleurier Type 390 ile yapabilirsiniz!


1972’den beri alıştığımız tapisserie motifi, bu yıl Audemars Piguet tarihinde Tapisserie Evolutive olarak ilk kez farklılaştı.