QP Türkİye’nİn Yenİ Sayısı Bayİlerde ve Seçkİn Kİtabevlerinde

  • 913 SHARES

Türkiye’nin “Yeni Saat Dergisi” QP Türkiye, yüksek saatçilik meraklılarını bu sefer çift kapak tasarımlı 4. sayısı ile karşılıyor.

2 ayda bir yayımlanan QP Türkiye’nin yeni sayısı bayilerde! “Saat tutkunlarına adanmıştır” mottosundan yola çıkarak
hazırladığımız dergimizde bu sayıda da sizleri yüksek saatçilik dünyasında derin bir keşfe çıkartıyoruz.

Screen Shot 2015-12-07 at 17.28.30İlk defa kapak çekimini yurtdışı edisyonumuzdan bağımsız, kendimiz gerçekleştirdiğimiz bu sayıda; hazırlamış olduğumuz birbirinden güzel iki kapak ile karşınızdayız.Screen Shot 2015-12-07 at 17.28.48

Kapak konumuzda; Geophysic‘in felsefesi ile köklerine inen ve modernleşen yüzüyle Jaeger LeCoultre yer alıyor. Fotoğraf çekimini Mustafa Nurdoğdu eşliğinde gerçekleştirdiğimiz Geophysic sizi de Jaeger LeCoultre’un kökenleri hakkında aydınlatacak bir görsel şölen niteliğinde.

Yüksek saatçilik dünyası geçtiğimiz iki ayda da fuar ve müzayedeler bakımından baya zengin geçti, bunların arasından en önemlileri olan Watches & Wonders, Only Watch, Paris Photo ve Christie’s’i ziyaret ettik ve detaylı olarak inceledik.

Yeni saatleri incelediğimiz Ön Plan bölümümüzde bu sayıda, yüksek saatçilik dünyasının en güncel ve dikkat çekici 9 modelini tüm detaylarıyla mercek altına aldık. Screen Shot 2015-12-08 at 10.28.51

Genel Yayın Yönetmenimiz Beran Toksöz; yalnızca iki gün sürse de mezun olmanın değerinin uzun soluklu etki bıraktığı yüksek saatçilik eğitimi Lange Akademie hakkında izlenimlerini Saat Akademisi bölümünde ve üç ülkenin kesişim noktası Golden Triangle‘ı Seyahat bölümünde değerlendirdi.

Bizim keyifle hazırlamış olduğumuz 4. sayımızı umarız siz de zevkle okursunuz…