Tristan Eaton Ortaklığında

  • 144 SHARES

Hublot’nun New York City’e referansta bulunan ve şehrin özellikleriyle eşleşen yeni modeli sokak sanatçısı Tristan Eaton’dan izler taşıyor.

Hublot, son işbirliğinden doğan modeli Classic Fusion Aerofusion Chronograph Concrete Jungle’ı duyurduğunda pek çok saat sever ‘beton’a bir saat kasasında yer verilebileceğinden bihaberdi. Ancak Manhattan’lı sokak sanatçısı Trsitan Eaton bu düşüncenin ötesine geçerek tasarımın gerçekleştirilmesine imkan sağlamıştı.
Vizyoner sanatçının bakış açısı ve Hublot’nun yüksek saatçilik değerlerinden şekillenen ‘Concrete Jungle’a sahip olarak New York sevginizi göstermek istiyorsanız açık konuşalım biraz hızlı davranmanız gerekiyor. Çünkü 50 adetle limitli olarak geliştirilen model için düzenlenen etkinlik yoğun talep görmüştü.

l_525-ci-0117-nr-nyc16-pr-hr-w-2

Tanıtım hem saati görmemizi hem de sanatçının tasarlanan model ile ilgili düşüncelerini aktarması imkanını sağladı. Etkinlik esnasında Tristan Eaton yeni geliştirilen Classic Fusion Aerofusion Chronograph Concrete Jungle’ın lakabının ‘Concrete Jungle’ oluşunun şehrin havasından esinlendiğini belirtti. Hem de saatin bezelinde kullanılan beton ile şehre dair bir özellik kadrana dahil edilmiş oldu.

caseback
Saatin kasa arkasında yer alan Tristan Eaton’a ait çizim.

Yeni model tasarımında yer verilen Amerika konseptli detayların dışında (Özgürlük anıtlı kasa arkası ve beton bezel) ise 45 mm’lik bir kasa çapına sahip. Otomatik HUB1155 mekanizma ile işleyen saatin kronograf fonksiyonu da var.
Özel model, Hublot’nun sadece Madison Avenue ve Fifth Avenue’deki New York butiklerinde satışa çıkacak.