Swatch Sistem51 Irony, Mekanİk Devrİm

  • 417 SHARES

Swatch Sistem 51, yeni Swatch Sistem 51 Irony Koleksiyonu ile mekanik devrime ayak uyduruyor.

Herkes için saat köklerinin temelini atan Swatch şimdi de metal aksamlı Sistem51 Irony modeliyle saat severlerle buluşuyor. Yuvarlak hatları ve sade tasarım ögeleriyle beğeni toplayan Sistem51’in yeni versiyonu, modeli mekanik saatler arasına taşır nitelikte.

sc01_16_sistem51_irony_yis402_yis404_yis401g_print

Paslanmaz çelik materyalinden yapılan ince ve sade işcilikli modellerin mekanizmasında metal parçalara yer veriliyor. İç aksamda yer alan 51 parça ise yeni modeli mekanik bir boyuta taşıyor.

swatchironysistem512

swatchironysistem51

Paslanmaz çelik kasaları dışında (bir adet de pembe altın detaylı model yer alıyor) saat kadranlarında da değişikliğe gidiliyor. Geleneksel Swatch Sistem51 kadranlarından biraz daha elegan duruşa sahip kadranlar arasında değişik opsiyonlara yer veriliyor. Pilot tasarımı, iki tonlu gümüş renk tasarımı hatta vintage görünümlü tasarımı bile olan kadranlar her ne kadar ilgi çekici olsa da asıl gizem saatin kasa arkasında yatıyor. Arka kasada yer alan transparan işçiliğin içinde merkezi vidalı rotor ve otomatik kurulumlu (90 saat güç rezervli) mekanizma görülebiliyor.

sistem51-irony-caseback-03

Swatch Sistem51 Irony’nin diğer modellerden farklılaşan bir diğer özelliği ise kadranda yer alan SuperLuminova göstergeler ve kayışlar oluyor. Tüm bu özellikler ile de Swatch bir üst segmente doğru adım atıyor. Saatlerin fiyatları ise 580 ile 700 TL aralığında değişiyor.
Daha fazlası için; www.swatch.com