Hermès’İn Yenİ Komplİkasyon Yüzü

  • 158 SHARES

Slim d’Hermès Quantième Perpétuel dikkat çekme faktörünü sade detaylar üzerinden sağlıyor.

Hermès manüfaktürü saat tasarımları minvalinde geldikleri son noktada odağa komplikasyon unsurlarını koyuyor. Bu özelliği ile daha da saygın bir konuma erişen lüks Fransız manüfaktürü, şimdi de Slim d’Hermès Quantième Perpétuel modelinin platin kasasında mavi detaylar eşliğinde zenginleşen versiyonuna odaklanıyor.

slim d'hermes marine blue

Ultra ince saatler kategorisinde Quantième Perpétuel komplikasyonu konfigürasyonu ile ilk zamanlarda pembe altın kasasında tanıtılan model, Manufacture Vaucher Fleurier’nin ETA alanın kendini geliştirişinin güzel bir sonucu. Buna bağlı olarak da saatin ultra ince hareketleri ile özdeşleşen (mikro rotoru da dahil) H1950 kalibresi asıl ön plana çıkan özelliği. Tarih komplikasyonuna saat 12 yönünde, ay ve artık yıl göstergelerine saatin sol kısmında ve ay fazı komplikasyonunu sağ tarafta sergileyen model, tüm bu komplikasyonlarını pekiştiren mekanizma detayları ile kusursuzluğu hedefliyor.
Küçük detayların en önemli özellikler haline dönüşebildiği yüksek saatçilik dünyasında bu alanda sergilediği küçük dokunuşlar ile (mesela ay fazı komplikasyonu üzerinde yer verilen inci detayları) hoş değerler katıyor.

Hermes-Slim_39-5mm_perptual-calendar_calibre

Baselworld döneminde tanıtılacak olan modelin dikkat çeken bir diğer özelliği de kasa materyali, metanet anlamında paslanmaz çelik ile boy ölçüşen ancak daha üst segment bir duruş sergileyen platinden geliştirilen model, lacivert detayları ile de ayrıca bir minimalizm semboüne dönüşüyor.

Hermes-Slim_QP_Platine_004

Detaylar:
Slim d’Hermès Quantième Perpétuel
Materyal:
Platin
Mekanizma: Manüfaktür H1950 kalibre
Kasa çapı: 39.5 mm
Güç rezervi: 42 saat