Gökyüzüne ERİŞİM

  • 196 SHARES

İkinci jenerasyon Lange 1 Moon Phase modellerini tanıtan A. Lange & Söhne, gökyüzü merakına farklı tasarım kodları ekliyor.

Gökyüzünü izlemek insan üzerinde her zaman heyecan ve uzaklık kavramına dair bir merak uyandırır. Eski zamanlarda denizciler ve çiftçilere de güvenilir bir yoldaş olan Ay’ın zaman ölçmekten ziyade hayal gücü ile özdeşleşen yapısı, yüksek saatçilik dünyasının da en büyük meraklarından biri. ‘Yıldızlara ulaşmak’ deyimini tasarımları ile bileklere taşıyan manüfaktür A. Lange & Söhne için de Dünyanın uydusu olan Ay oldukça yüksek öneme sahip. Grande Lange 1 de bu önemi sergileyen yaratıcı modellerden.

lange-1-moon-phase-calibre-l121-3

Astronomik komplikasyonu ile markanın görkemini bir üst seviyeye taşıyan model, güvenirlik ve hassasiyeti de göz ardı etmiyor. Doğru şekilde ayarlandıktan sonra 122 yıl 6 aya kadar tekrar ayarlama gerektirmeyen ay fazı, zarif modelin mekanik yeterliliğini de kanıtlar nitelikte.
Modelin yeni versiyonunda ay fazı diskinin üzerinde yer alan ışıltılar, yıldızlar samanyolundan ilham alıyor. Çeşitli boyutlardan yıldıza yer veren disk, hayranlık uyandıracak derecede parlak ve eski versiyonuna göre daha canlı renklerde.
Mekanik, elle kurmalı, manüfaktür L121.3 kalibre –L121.1’den esinlenen bir tasarım- ile desteklenen saatin gövdesinde ay fazı dışında; saat, dakika, küçük saniye göstergesi, 72 saatlik güç rezervi göstergesi ve tarih göstergesi yer alıyor.

lange-1-moon-phase-white-gold

Detaylar:
Grande Lange 1 Moon Phase Seconde Generation
Materyal:
Platin
Mekanizma: Elle kurmalı manüfaktür L095.03 kalibre
Kasa çapı: 41 mm
Güç rezervi: 72 saat