Tonda Chronor Anniversaire

  • 111 SHARES

Parmigiani Fleurier’den markanın 20. yılı anısına özel ve incelikli bir tasarım, Tonda Chronor Anniversaire.

Tonda Chronor Anniversaire, Parmigiani Fleurier’nin ilk entegre edilmiş kronograflı modeli. Saat, markanın 20. yılı anısına özel olarak üretiliyor. Yüksek ustalık gerektiren modelin marka için ise anlamı çok yüksek. Parmigiani Fleurier için entegre edilmiş bir kronograf tasarlamak uzun yıllar süren birikim ve ustalığın sonucuna dayanıyor.

pf6

Endüstriyel boyutta incelendiğinde, herhangi bir modül eklenmemesi sebebiyle zorlu bir çalışmanın ürünü olan Tonda Chronor Anniversaire’de her bir element mekanizmaya entegre ediliyor ve tek bir ana plaka üzerinde birleşiyor. Parmigiani’nin saat ustaları tek bir boş plaka üzerinden yola çıkarak dikkatli araştırma ve geliştirme çalışmalarından sonra bu özel mekanizmayı geliştiriyorlar. Elle kurmalı mekanizması, kronograf, split second ve tarih göstergesini aynı ana plaka üzerinde birleştiriyor.

SIHH 2016’da tanıtılan model, markanın yetenekli saat ustalarının bir başyapıtı niteliğinde. Yeni saat, başarılı mekanizmasının yanı sıra çok hassas bir kronografa sahip. Frekans osilasyonu ne denli yüksek olursa kronograf da o derece hassas olur düşüncesinden yola çıkarak 5 Hertz gücünde saatte 36.000 titreşim yakalayan bir mekanizma geliştiriliyor.

pf5

pf4

pf3

Beyaz altın ve pembe altın seçenekleri bulunan saatin iki türü de 25 adetle sınırlı üretim. Kadranda ise iki farklı renk seçeneği bulunuyor “grand feu” ve “bleu roi”. İki rengin de tasarım detayları, tonlarına uygun olarak farklılık gösteriyor.

pf1

Yeni modelin bir diğer tasarım özelliği ise saatin Hermès deri kayışını bağlayan toka üzerinde yer alan logosu. Bu logo da 20. yıla özel olarak eklenmiş.

Detaylar:

Mekanizma: Elle kurmalı calibre PF361

Güç rezervi: 65 saat

Materyal: Beyaz & pembe altın

Kasa çapı: 42.10 mm

Su geçirmezlik: 30 metre

Kayış: Hermès marka deri kayış